You are here:Start>Forum>Forum>Ogólne>Jak to jest z tym dieslem w autach miejskich?

Forgot password? | Forgot username?

Jak to jest z tym dieslem w autach miejskich?

Jak to jest z tym dieslem w autach miejskich?

Witam na forum.
Chciałbym się poradzić w sprawie samochodów miejskich z silnikiem diesla. Chciałbym kupić 2/3 letnie ekonomiczne auto do jazdy po mieście. Na rynku jest dużo małych aut z ekonomicznymi silnikami diesla. Ja upatrzyłem sobie VW Lupo 1.4 TDI albo Citroen C2 1.4 HDi
Słyszałem jednak trochę opinii, że silniki diesla nie nadają się do jazdy w ruchu miejskim ze względu na filtr cząstek stałych. Dealer, z którym rozmawiałem powiedział, że są to opinie wyssane z palca bo filtr można oczyścić w trybie awaryjnym.
Wiem, że sprzedawca nie zawsze mówi prawdę więc chciałbym się dowiedzieć jak to naprawdę jest z tym dieslem w mieście?

Z góry dziękuję

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak to jest z tym dieslem w autach miejskich?

Sprzedawca nigdy ci całej prawdy nie powie. Filtr cząsteczek stałych wymaga czyszczenia co ok 100km a do tego potrzeba dłuższej jazdy z większą prędkością. Przy jeździe w mieście jest to praktycznie nie możliwe.Jeśli filtr nie zostanie oczyszczony to silnik przechodzi w stan awaryjny co uniemożliwia normalna jazdę. W takiej sytuacji można skorzystać z awaryjnego trybu oczyszczania, który polega na tym, że silnik sam wejdzie na wyższe obroty aby oczyścić filtr. Jest to jednak sytuacja, którą należy wykonywać tylko w wyjątkowych sytuacjach a nie nagminnie. Taki stan może doprowadzić do usterki, której koszt usunięcia moze wynieść  ponad tysiąc złotych.   Jak dla mnie produkcja miejskich aut z silnikiem diesla jest chybiona.  Osobiście wolałbym kupić benzyniaka i przerobić na gaz.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak to jest z tym dieslem w autach miejskich?

No ale jaka to oszczędność jak diesel jest dużo droższy niż benzyna? Może ten VW czy C2 spalają 5l/100km ale w mieście to wątpię, że osiągniesz taki wynik. Dla przykładu Peugeot 107 1.0 benzyna spala niewiele więcej bo 5.5/100km albo Toyota Aygo z takim samym silnikiem 5.4/100km. No i odchodzą ci problemy z filtrem. Jak masz wiecej kasy na wydaniu to bardziej opłaca się zainwestować w hybrydę np. Honda Jazz Hybrydowa spala 5.2l/100km.
Najlepszą opcją jest instalacja lpg.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak to jest z tym dieslem w autach miejskich?

No tak ale w małym samochodzie instalacja gazowa zajmie i tak mały już bagażnik, dodatkowo koszty montażu LPG wcale nie są małe.  Diesel jednak bardziej do mnie przemawia,  jest oszczędny i do tego dłużej posłuży niż benzyna.
Jeśli jest tak jak piszecie, to skąd taki wysyp miejskich aut z silnikami diesla? Z tego co się dowiedziałem to cieszą się one wielką popularnością.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak to jest z tym dieslem w autach miejskich?

A skąd to przekonanie, że dłużej posłuży niż benzyna? Diesel kupuje się głównie do jazdy w trasie na dłuższych dystansach a nie do jazdy po mieście. Jazda w mieście jest wykańczająca dla silnika, także dla diesla. Trasa to co innego bo możesz nabić i 300tys bez remontu silnika, a w mieście połowę tego. Na dane producenta odnośnie spalania w ogóle bym nie patrzył bo na bank są zaniżone. Według mnie diesel w mieście to strzał w kolano. 

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak to jest z tym dieslem w autach miejskich?

Każdy mechanik ci powie, że do miasta najlepszy jest gaz,ewentualnie benzyna ale nie nowy diesel, stary bez filtra cząsteczek stałych to ok, choć biorąc pod uwagę ceny paliwa żadna to oszczędność.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There is 1 guest and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top