You are here:Start>Forum>Forum>SEAT>Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Forgot password? | Forgot username?

Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Witajcie. Stoję przed wyborem autka rodzinnego pomiędzy Seatem Altea a Citroenem Xsara Picasso. Nie mogę się do końca zdecydować i może pomoglibyście mi podjąć decyzję? Prosze tylko o mądre rady od osób które znają się na tych autach. Z góry dziękuję

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Witam, w ogólnym zestawieniu samochody te wypadają  podobnie, ale ja  zdecydowanie stawiałbym na Seata z diesel-em. Autko bardzo przestronne i ciekawie zaprojektowane. Dużo przestrzeni w środku dla wygodnego podróżowania.  Bagażnik jest bardzo pojemny, z tego co pamiętam to nieco mniejszy niż w Picasso ale łatwiej jest zaaranżować wnętrze. Komfort podróżowania w Seacie o wiele wyższy niż w Picasso przede wszystkim ze względu na lepsza jakość materiałów i wykończenia.  Fotele też dużo wygodniejsze. Ze spalania będziesz zadowolony, bo diesel w mieście pali w granicy 6 litrów, dla porównania Picasso - ok 7 litrów. Ogólnie Seaty cieszą się dobrą opinią, a co do awaryjności to nie ma aut niezawodnych. Zarówno Picasso jak i Altea mają swoje problemy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Miałem przyjemność jeździć Citroenem Xsarą Picasso 1,6 88KM. Samochód przestronny i bardzo pakowny. Dużo miejsca z przodu i z tyłu. Z tyłu wygodnie mogą podróżować trzy osoby. Bagażnik bardzo pojemny. Fajne autko rodzinne. Niestety było kilka rzeczy, które mnie denerwowały. Przede wszystkim fatalny silnik- zdecydowanie za słaby jak na tak duży samochód. Brakuje mu mocy, co było bardzo denerwujące przy każdej próbie wyprzedzania. O dynamicznej jeździe można zapomnieć, bo to zwyczajny muł. Kolejna rzeczy dotyczy wyciszenia. W środku jest głośno i ten hałas może być bardzo męczący zwłaszcza przy dłuższym podróżowaniu. Wykończenie dość tandetne i niskiej jakość. Tapicerka potrafiła się przecierać, wykładzina na podłodze również. Naprawa bardzo droga i trzeba szukać tańszych zamienników lub części używanych. Z Seatem styczności nie miałem więc radzić nie mogę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Był tutaj na forum już chyba temaat właśnie o Xsarze, więc warto się z nim zapoznać. W sumie jakoś bardziej byłbym za Seatem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Za mną osobiście jakoś przemawia jednak SEAT.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Za mną jakoś też, tym bardziej że nie jestem zwolennikiem francuzów.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Za mną też jakoś SEAT przemawia, więc szukałbym raczej coś z tego typu samochodów.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Ja ze względu komfortu, mam jakoś przekonanie właśnie do Citroena. Pewnie wygodą to tych dwóch aut nie ma nawet co porównywać - Citroen to francuz, więc wygoda na 100 % pewna.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Hmm zgodzę się z opinią osoby nade mną, bo jestem dokladnie tego samego zdania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Seat Altea a Citroen Xsara Picasso

Ja proponowałbym przejechać się i podjąć decyzję w własnym zakresie. Z doświadczenia wiem, że wybór auta rodzinnego to bodajże największy z możliwych dylematów. Jeśli kupujesz sportowe auto to wystarczy zerknąć na osiągi i popytać właścicieli o to jak się prowadzi i już masz gotową odpowiedź. Auto miejskie to wiadomo- raporty spalania. Auto terenowe- sprawność napędów i usterkowość. W przypadku aut rodzinnych jest wiele subtelności. Dla jednego komfort to pewne prowadzenie w zakrętach dla kogo innego dobre wybieranie nierówności. Nawet tak głupi parametr jak pojemność bagażnika w przypadku auta rodzinnego jest ciężko mierzalny. Np w Audi A4 jest bardzo duży bagażnik ale wsadzenie tam wózka dziecięcego czy wysokiej torby to koszmar. Scenic ma bagażnik o wiele mniejszy ale załadowanie tych samych rzeczy jest o wiele łatwiejsze. Jeśli chodzi o wybór między tymi dwoma modelami to ja mam bardzo duży sentyment od Citroenów nie mniej jednak wybrałbym Seata.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top