You are here:Start>Forum>Forum>VW>Golf IV - diesel czy benzyna?

Forgot password? | Forgot username?

Golf IV - diesel czy benzyna?

Golf IV - diesel czy benzyna?

Witam serdecznie,

Mam w planach zakup Golfa IV. Interesuje mnie czy lepiej byłoby wybrać dieselka, czy jednak benzynke? Jak uważacie?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Golf IV - diesel czy benzyna?

Diesla masz prkatycznie nieśmiertelnego - mowa oczywiście o 1.9 TDI, więc polecałbym Ci właśnie jego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Golf IV - diesel czy benzyna?

Zazwyczaj Golfy znajdziesz w dieselka, jednakże coraz to częsciej można spotkać również benzynki, więc jeśli kusi Cię jazda na gazie to właśnie na to musisz zwrócić uwagę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Golf IV - diesel czy benzyna?

Ja bym jednak bral dieselka ze względu tanich części i praktycznie zerowej awaryjności tej jednostki, która stosowana jest od jakiegoś czasu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Golf IV - diesel czy benzyna?

Diesel jest niezawodny, jednakże benzynka też jest niezawodna, więc kwestia tego wyboru zależy już od preferencji kupującego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Golf IV - diesel czy benzyna?

Tylko i wyłącznie diesel - to jest autko niezawodne, więc w sam raz na dluższe uzytkowanie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Golf IV - diesel czy benzyna?

Zdecydowanie diesel. Niemcy są ekspertami w silnikach diesla i długo na takim pojeździsz. Do tego dochodzi małe spalanie co według mnie jest istotne jeśli dużo jeździsz. Minusem jest oczywiście utrzymanie, bo diesel w razie awarii kosztuje dużo drożej niż benzyna. Oczywiście można iść dalej i tak wyliczać, że lepiej kupić malucha bo będzie tańszy w naprawie. Nie o to tu chodzi, bo jak kupisz nowe, albo uzywane auto w dobrym stanie w dieslu to posłuży ci na lata. Najważniejsze, aby dobrze poszukać bo niestety trudniej jest znaleźć diesla w dobrym stanie i z małym przebiegiem niż benzynę. Ludzie wychodzą z założenia, że diesel jest niezniszczalny i jeżdżą na maxa. Ja osobiście polecam diesla, ale tylko takiego o którego dbano.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Golf IV - diesel czy benzyna?

Diesel jest na pewno bardziej ekonomiczny i wytrzymały, ale też bardziej mułowaty. Nie bez przyczyny we wszystkich rajdach startują auta benzynowe. Diesel szans by nie miał.  Naprawa diesla i owszem jest droższa ale jeśli o dieselka dbasz to i długo bez wydatków pojeździsz. Jak nie dbasz o benzynę to też koszty napraw są duże, więc nie ma co tak gadać. Widzę, że wiele osób to by chciało jeździć całe życie i nic nie robić, a tak nie ma panowie! O uto trzeba dbać. A tobie Arku powiem tak,że i benzyna i diesel mają swoich zwolenników jednak z czystej ekonomii wybrałbym diesla, no chyba,że masz zamiar startować w rajdach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Golf IV - diesel czy benzyna?

Hmm nie zgodzę się - diesel ten ma tubo i coś ok. 130 koni, więc mułowaty wcale nie jest - jak byś chcial wiedzieć, to w wyścigach zaczynają również startować i diesela - zobacz sobie Leona z ekipy Seata nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Golf IV - diesel czy benzyna?

A jaki ogólnie silnik jest najlepszy do tych VW?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
13

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top