You are here:Start>Forum>Forum>Ogólne>Zimowe porady

Forgot password? | Forgot username?

Zimowe porady

Zimowe porady

Cześć!

Jakie macie zimowe porady dla użytkowników samochodów?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zimowe porady

Hmm przede wszystkim zdrowy rozsądek za kierownicą nowyt/smile A tak w ogóle - dobór odpowiednich płynów + przygotowanie mentalne do zimy i wszystko będzie ok.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zimowe porady

To wiadomo, chodziło mi raczej o takie praktycznie rady - przygotowanie auta itp.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zimowe porady

Ja mam dobry i sprawdzony sposób na przymarzanie uszczelek. Kilka lat temu zniszczyłem sobie gumowe uszczelki przy drzwiach bo mi przymarzły i za mocno szarpnąłem drzwiami i się oberwały. Później kupiłem specjalny płyn ale nie bardzo byłem zadowolony z efektów. Teraz regularnie smaruję uszczelki wazeliną kosmetyczną, bezbarwną i nic nie przymarza. Dobrze jest smarować uszczelki cały  rok ale najważniejsze aby to robić w zimie. Ja najpierw dokładnie osuszam uszczelki a później smaruję grubą warstwą zwykłej wazeliny. Uszczelki się nie zlepiają i nie zamarzają a do tego wyglądają jak nowe. Polecam ten tani i niezawodny patent.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zimowe porady

Wazelina jest idealna. Potwierdzam, bo sam kupiłem specjalny preparat i po prostu było jeszcze gorzej, a niby był specjalnie do uszczelek.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zimowe porady

Ja zawsze upuszczam trochę powietrza w oponach, aby przyczepność była lepsza, w taki sposób można łatwo wyjechać z głębokiego śniegu bo opona większą powierzchnią dotyka do podłoża i dzięki temu zmniejsza się nacisk jednostkowy na cm2 . Dobry patent i polecam bo sam wielokrotnie sprawdziłem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zimowe porady

ja zawsze wstrzykuję trochę WD40 do zamków co je chroni przed zacinaniem, kiedyś nie mogłem otworzyć zamka w drzwiach bo musiał zamarznąć, a że nie miałem odmrażacza pod ręką to polałem wysokoprocentowym alkoholem i zaraz puściło
można tez użyć denaturatu ale teraz odkąd uzywam WD40 to nie miałem problemów z otwieraniem. najlepiej wcześniej naoliwić zamek nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zimowe porady

ja radzę wymienić powietrze w oponach na zimowe

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zimowe porady

Ja zawsze zakrywam przednią szybę specjalną matą, która chroni przed zamarzaniem. Może to oczywiste ale niestety wiele osób tego nie robi i później tracą dużo czasu na skrobanie, a do tego mogą łatwo porysować sobie szybę. Później jak się spojrzy pod słońce to widać mnóstwo zarysowań co bardzo szpeci auto. Tak więc polecam mój sposób, no bo nikt nie lubi skrobać szyby, zwłaszcza rano gdy się śpieszy do pracy!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zimowe porady

Witam, otóż ja zawsze przed zimą dokładnie myję całe auto i porządnie woskuję używając do tego specjalnego wosku -  twardy wosk. Jest to specjalny wosk w postaci pasty albo bardzo gęstego kremu, który nakłada się na umyty lakier i  pozostawia do całkowitego wyschnięcia, a później poleruje. Na  lakierze zostaje grubsza warstwa wosku, który chroni lakier. Ja często nakładam kolejną warstwę tego wosku i ponownie poleruję. W ten sposób lakier jest dobrze chroniony, zwłaszcza przed solą ale też piachem itp.  Również w zimię, kiedy myję auto to zawsze stosuję ten sam twardy wosk i daw razy polerują lakier. Ten wosk jest lepszy od zwykłych płynnych, ponieważ tworzy grubą powłokę ochronną, która jest dość trwała i utrzymuje się do 3 miesięcy. Robię tak już od dwóch lat i lakier w moim autku jest w bardzo dobrym stanie, a do tego nie brudzi się tak jak wcześniej bo po wosku brud spływa. Cena tego wosku to ok 100 zł ale warto wydać bo niestety ale sól potrafi bardzo zniszczyć lakier, zwłaszcza jak są już jakieś odpryski itp. Polecam też konserwację podwozia przed zimą  ale niestety to już duże pieniądze...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
16

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top