You are here:Start>Forum>Forum>Ogólne>Samochody bez prawa jazdy

Forgot password? | Forgot username?

Samochody bez prawa jazdy

Samochody bez prawa jazdy

Witam,

Co sadzicie o samochodach, na ktore nie trzeba prawa jazdy i które (chyba) nie jeżdżą jeszcze po polskich drogach?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Samochody bez prawa jazdy

Hmm widziałem nawet dzisiaj, jak jechałem do pracy, takie autko - powiem Ci że wygląda to conajmniej dziwnie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Samochody bez prawa jazdy

Niedawno widziałem też taki do sprzedania. W sumie widziałem go już w swojej wiosce i powiem Wam, że jazda 40 km/h to musi być masakra tym autem. Sądzę, że takie autka to idealne rozwiązanie dla osób z ograniczoną sprawnoscią ruchową.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Samochody bez prawa jazdy

ja nie wiem czy to jest legalne, bo z tego co kojarzę to nawet na skuter co do tej pory było bez prawka będzie trzeba mieć egzamin, tylko nie jestem pewny czy to weszło już czy dopiero w przyszłym roku będzie obowiązywać. Przecież takie auto jeździ po drogach i jak ktoś nie zna zasad to może łatwo spowodować wypadek i nieważne że jedziesz tylko 40km/h. Dla mnie to jest niebezpieczne i powinno być nielegalne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Samochody bez prawa jazdy

Jeszcze można, ale o 20 stycznia ma się to wszystko zmienić, bo na takie autko będzie już potrzebne prawko

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Samochody bez prawa jazdy

No tak, ale pewnie teraz tego dużo będzie na Allegro, bo od stycznia nowe przepisy i urwie się jazda na dowód.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Samochody bez prawa jazdy

Ale to calkowicie nie będzie już można było jeździć na takich autach na dowód?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Samochody bez prawa jazdy

Z tego wynika, że całkowicie na dowód już nie będzie można było nimi jeździc.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Samochody bez prawa jazdy

nowe przepisy powinny wejść w życie w 2013 roku, a dokładnie 19 stycznia.  Zgodnie z ustawą zamiast karty motorowerowej będzie wydawane prawo jazdy kategorii AM uprawniające do poruszania się skuterami oraz lekkimi pojazdami czterokołowymi. Takie prawko AM mozna zdobyć od 14 roku życia. Będzie to wyglądało tak,że zdaje się egzamin z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Niestety nie wiadomo nic więcej - czy trzeba kupić kurs czy w grę wchodzi tylko egzamin praktyczny czy tylko teoria. Jak zwykle bałagan i nikt nic nie wie! Mówi się że chodzi głównie o zdanie egzaminu teoretycznego i wykazanie się umiejętnością jazdy na placu manewrowym - jazda slalomem itp.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Samochody bez prawa jazdy

kolega bolek12 ma rację, z tym że trzeba zrobić małe sprostowanie. Otóż, jeśli chcesz jeździć skuterem do 50ccm albo lekkimi pojazdami do 45km/h to konieczne będzie zdanie egzaminu na AM, a więc opłacenie całego kursu w ośrodku szkoleniowym!!! koszt ok 1000zł!!! Poźniej  możesz przystąpić od wykupienia egzaminu w ośrodku egzaminacyjnym ( dodatkowe koszta 150 zł !!). Egzamin zdajesz jak inni kierowcy na komputerze, natomiast jedyną różnicą jest to, że nie wyjeżdzasz na miasto tylko praktykę zaliczasz na placu czyli kreślisz ósemki i takie tam jak idiota. Taki egzamin nie dotyczy młodych dzieciaków, które już jeżdżą na kartach motorowerowych i muszą tylko wymienić taką kartę na prawo jazdy AM bez konieczności zdawania egzaminu! 
Z tego co wiem cały ten egzamin na AM nie dotyczy osób po 18 roku życia  i będą one mogły poruszać się skuterami czy lekkimi pojazdami na dowodzie osobistym.  Nowe przepisy dotyczą dzieciaków od 13 do 18 roku zycia. Tak więc możecie spać spokojnie i nadal śmigać waszymi skuterkami bez prawka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top