You are here:Start>Forum>Forum>SAAB>Brak mocy w 9-5, model 2001

Forgot password? | Forgot username?

Brak mocy w 9-5, model 2001

Brak mocy w 9-5, model 2001

Mam problem z uruchomieniem auta. Samochód stał prawie roku czasu i tylko bardzo sporadycznie był odpalany. Teraz niemoge go odpalić. Macie jakieś pomysły? Zaznaczam, że to nie akumulator.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak mocy w 9-5, model 2001

Ja też kiedys miałem z tym problem w audi a4 tdi. Sam juz nie wiedziałem co robic i musiałem zabrac do mechanika. Na szczęście facet znał się na robocie i szybko znalazł przyczynę. Filtr powietrza był brudny i dlatego nie miał mocy. Sprawdź u siebie bo pewnie masz to samo.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak mocy w 9-5, model 2001

To nie będzie żaden filtr powietrza tylko na pewno zapieczone kierownice na turbinie. Tak się dzieje, w przypadku kiedy auto stoi dłuższy czas.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak mocy w 9-5, model 2001

Czy mogę sam to sprawdzić? Nie mam dobrego mechanika u siebie w okolicy, więc może sam bym trochę podłubał.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak mocy w 9-5, model 2001

Musisz rozkręcić turbosprężarkę i wyczyścić kierownice i turbinę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak mocy w 9-5, model 2001

Diagnostyka i naprawa turbo w domowych warunkach to karkołomne przedsięwzięcie. Oczywiście możliwe jeśli ma się wiedzę, narzędzia i odpowiednie miejsce. Turbina to bardzo wrażliwe i skomplikowane urządzenie (może nie aż tak jak np. pompa wtryskowa) więc przy demontażu i naprawie trzeba bardzo uważać. Jeśli samochód długo stał to ja zacząłbym od spuszczenia paliwa i wlania nowego.  Warto przejrzeć też filtry tak jak kolega wyżej pisał. Na dłubanie w silniku zawsze przyjdzie czas. Na początek trzeba wykluczyć rzeczy proste i oczywiste.
Napisz może o jaki silnik chodzi. Będzie łatwiej coś podpowiedzieć

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
13

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top