You are here:Start>Forum>Forum>TOYOTA>Mam problem z wiecznie piszczącymi wycieraczkami

Forgot password? | Forgot username?

Mam problem z wiecznie piszczącymi wycieraczkami

Mam problem z wiecznie piszczącymi wycieraczkami

Cześć!
Postanowiłam poprosić Was o radę, bo już mi ręce opadają i nie wiem co robić. Zacznę od początku. Jeżdżę Toyotą Corollą 99 1,3 benzyna.
Rok temu kamień rozbił mi przednia szybę, a ponieważ nie można było tego  wypełnić, to wymienili mi całą przednią szybę na nową. Zaraz po wymianie zauważyłam, że stare wycieraczki, które zbierały bez zarzutów, zaczęły strasznie przeskakiwać na nowej szybie i piszczeć przy tym. Pomyślałam, że są już zużyte i kupiłam nowe (były to zwykłe wycieraczki do Corolli, nie jakieś firmowe). Po kilku tygodniach problem wrócił i wycieraczki, pomimo, że nowe zaczęły przeskakiwać na szybie i piszczeć. Było to strasznie denerwujące, więc zdecydowałam się kupić nowe. Tym razem poszłam do swojego mechanika, a ten polecił mi  wycieraczki Bosch . Sam mi je założył i wszystko było ok przez 3 może 4 miesiące. Teraz znowu mam to samo co wcześniej. Ręce mi już opadają i naprawdę nie chcę kupować kolejnych,  czwartych wycieraczek. Zastanawiam się czy nie ma to związku z wymianą szyby, ponieważ wcześniej żadnych problemów nie było. Czy możecie mi coś poradzić?
Będę wdzięczna za pomoc.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mam problem z wiecznie piszczącymi wycieraczkami

Witaj, przyznam, że nigdy się z takim problemem nie spotkałem. Najbardziej sensowna odpowiedź jaka przychodzi mi do głowy dotyczy kiepskiej jakości wycieraczek, ale jeśli zakupiłaś Boscha to już sam nie wiem gdzie jest problem. Czasem problemem może być nieprawidłowe ustawienie kąta piór w wycieraczkach. Może powinnaś wrócić do mechanika i poprosić o ich sprawdzenie.
Jeśli jest to nowa szyba, to nie powinna mieć żadnych uszkodzeń, ale tak dla pewności spróbuj sprawdzić czy jest 100% gładka. Wycieraczki mogą piszczeć na chropowatej powierzchni.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mam problem z wiecznie piszczącymi wycieraczkami

Witam!

Miałem kiedyś podobny problem. Okazało się, że podczas wymiany przedniej szyby pojawił się problem z ustawieniem wycieraczek. Okazało się, że przy wymianie szyby jakiś kreytn oparł się o nie i okazało się, że przesunął się po prostu kont ustawienia tego silniczka i mechanizmu i niestety takie coś się zdarzało co pewien czas...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mam problem z wiecznie piszczącymi wycieraczkami

Znam przypadki kiedy nieoryginalna szyba jest wymieniana częściej niż wycieraczki, a to, że zarysować je można nawet piórem wycieraczki wcale mnie nie dziwi. Być może w twojej sytuacji problemem jest właśnie szyba. Nie koniecznie to musi być wina jej złej jakości ale wyprofilowania. Pytanie mam tylko takie czy wycieraczki ładnie zbierają czy zostawia syf?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mam problem z wiecznie piszczącymi wycieraczkami

Dzięki za Wasze odpowiedzi. Wycieraczki raczej nie zostawiają brudu, choć szyba nie jest idealnie przejrzysta przez to przeskakiwanie. Zostają takie mokre paski ( mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli). Próbowałam ostatnio nawet układać pióra w drugą stronę kiedy wycieraczki były w spoczynku ale niewiele to pomogło. Wygląda to tak, że wycieraczki nie przechylają się w drugą stronę tzn pióra nie chodzą na boki tylko są cały czas w jednej pozycji. Już nie wiem co mam zrobić. Jak byłam u mechanika i montował mi wycieraczki to sprawdził, czy ramiona chodzą poprawnie i powiedział, że jest ok. Jeśli to szyba jak piszesz, to chyba nic z tym nie zrobię, bo przecież wymieniać jej nie będę na nową. To duże koszta, a dodatkowo jaką mam pewność, że nowa będzie lepiej wyprofilowana? Obecna szyba nie jest oryginalna Toyoty, bo nie ma na niej żadnego znaczka firmowego. Na rachunku też nie pisze, że to Toyota.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mam problem z wiecznie piszczącymi wycieraczkami

Marta wrote:

To duże koszta, a dodatkowo jaką mam pewność, że nowa będzie lepiej wyprofilowana? Obecna szyba nie jest oryginalna Toyoty, bo nie ma na niej żadnego znaczka firmowego. Na rachunku też nie pisze, że to Toyota.

To, że szyba jest nieoryginalna to nie świadczy wcale o tym. Szkoda wymieniać szyby, bo niestety jest to spory wydatek. Zamienniki szyb wykonywane są z wysokiej jakości szkła, niemalze nie różnią się od oryginałów, dlatego też wątpie, żeby to była wina tego. Raczej poszukałbym problemu w kwestiach wycieraczek lub ewentualnie silniczka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mam problem z wiecznie piszczącymi wycieraczkami

Mój koleżka częściej wymienia szyby niż wycieraczki. W sowim Audi kiedyś zmieniłem szybę na nieoryginalną (nazwy producenta chyba nie wolno napisać więc o tym sza...) i muszę stwierdzić, że szyba szybie nie równa. Oczywiście każda musi spełniać parametry ale nie jestem do końca przekonany czy spełniają. U mnie w samochodzie po dwóch miesiącach na szybie było widoczne przytarcie. Środek lata więc ani brudy ani lodu a szyba się na środku wycierała. Przy zmianie szyby komplet wycieraczek dostałem gratis więc to nie była wina starych piór (nawet sami zamontowali). Po pewnym czasie na szybie zaczął pokazywać się kolejny pasek (żeby było jasne to nie były jakieś rysy tylko zmatowienia). Byłem nawet z reklamacja ale typ stwierdził, że to moja wina bo nie usunąłem resztek lodu z szyby, jak mu pokazałem datę na fakturze to stwierdził: w takim razie brudu, więc mu pokazałem jeszcze raz datę. Rozmowa zakończyła się tym, że jest to uszkodzenie mechaniczne i ono nie podlega gwarancji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
17

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top