You are here:Start>Forum>Forum>DAEWOO>Termistor

Forgot password? | Forgot username?

Termistor

Termistor

Potrzebuję informacji na temat tej części. O ile wiem to montowane były w Tico, Matizach, Nubirach itp. Głownie interesuje mnie czy ktoś wie jak jest podłączone to ustrojstwo, czy idzie przez przekaźnik itp.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Termistor

Z tego co kojarzę to termistor był montowany do obudowy pompy paliwa, przewody były lutowane, tak myślę ...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Termistor

Chodzi mi o to jak układ został zabezpieczony przed ewentualnymi przepięciami o ile w ogóle został zabezpieczony. Jak sądzę do obwodu wprowadzone jest 12V a całość zatopiona w paliwie. Moje wątpliwości budzi fakt, iż zasadą działania tej części jest jej podgrzanie i chłodzenie. Ciepło, iskry i benzyna to nie najszczęśliwsze połączenie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Termistor

Co to w ogóle jest ten termistor?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Termistor

W dużym skrócie i bez naukowego trucia: jest to ustrojstwo wielkości połowy baterii AAA które jest zamontowane w okolicy pompy paliwa. Zanurzone w paliw jest przez nie chłodzone i obwód jest otwarty. Kiedy paliwo się kończy termistor nagrzewa i zamyka obwód. Taki stan rzeczy skutkuje zapaleniem się kontrolki rezerwy na desce rozdzielczej samochodu. W takich sprzętach jak Honda Magna czy Yamaha Virago bardzo łatwo to zauważyć. W samochodach raczej ginie w tłumie kabelków i trzeba wiedzieć czego się szuka.

To tak w bardzo wielkim skrócie ale chyba wiadomo o co biega ?!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
21

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top