You are here:Start>Forum>Forum>Ogólne>Jak wyciszyć głośny wydech?

Forgot password? | Forgot username?

Jak wyciszyć głośny wydech?

Jak wyciszyć głośny wydech?

Cześć,
Miałem ostatnio problem z policją. Zostałem zatrzymany do nocnej kontroli przez głośny tlumik. Policjant nie miał tego czegoś do pomiaru więc udało mi się wyjechać bez mandatu. Mam mugena, więc ten kto ma, wie jakie to głośne...
Szukam jakiejś zaślepki do wydechu. Wiem, że coś takiego jest ale nie mogę tego znaleźć. Ktoś wie gdzie można coś takiego kupić I jakie są minusy tego ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak wyciszyć głośny wydech?

Słuchaj, słyszałem coś o db kiler, nie wiem czy właśnie o to chodzi. Na Allegro nawet chyba są. One wkładane są do końcówki i przykręcane od spodu. Głośny wydech niestety jest problemem, bo co raz więcej policjantów się czepia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak wyciszyć głośny wydech?

O to właśnie chodzi. W sumie zastanawiam się nawet nad sprzedaniem tego tłumika i kupieniem z powrotem oryginalnego. Wiesz.. Kiedyś byłem młody i głupi, to kurde wydawało się, że to bedzie fajny bajer, no ale co zrobić...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak wyciszyć głośny wydech?

Panowie - podobny problem. Honda Civic, ma 8 lat, wygląda na to, że tłumik też.
Co kupić na wymianę? Oryginał odpada, jakiś zamiennik. Nie mogę sobie pozwolić na szałowe wydatki.
Wystarczy jeśli nowy tłumik przetrwa kilka lat. Propozycje?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak wyciszyć głośny wydech?

Popatrz po polskich firmach. Moja ostatnia chińska propozycja, która zaoferował mi mechnik kosztowała grosze ale po roku już rdzewiała.
Na tłumiku się nie oszczędza, chyba że lubisz kiedy słychać cię kilometr dalej. Kolejny zakup już się trzyma.
Najlepiej niech ci podpowie mechanik, a później zamów to z sieci. Zwyczajnie będzie taniej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak wyciszyć głośny wydech?

Problem w tym, że nie mam żadnego mechanika z polecenia, a jeśli zapytam tutaj o polecanych z Czewy to zaraz każdy zacznie chwalić siebie. Ci u których byłem, zdecydowanie rozczarowują. A można jakieś konkretne polskie marki? Tak żebym miał możliwość samodzielnego porównania cen i parametrów?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak wyciszyć głośny wydech?

No to możesz ewentualnie z góry nastawić się na Ferroz. Kojarzysz nazwę? Polski producenta, mają raczej tłumik pod każde auto.
Ze spraw istotnych - tłumik optymalnie zamówić z netu, jest podzielony na części. Doświadczenia własne - w kilka lat nie pojawiła się rdza, nie zwiększył się poziom hałasu.
Nic nie odpada, więc generalnie oceniam pozytywnie. Raczej nie szukam po najbardziej znanych markach, lecz po dobrych cenach i pewnych producentach.
Podobnie było przy każdej innej naprawie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak wyciszyć głośny wydech?

Wklepuje w internet kolejne nazwy producentów, ten Ferroz wygląda dobrze. Tylko nie rozumiem jednego - znalazłem na jakiejś tam stronie opcję zakupu tłumika pod moje auto. Ale cały ten tłumik jest podzielony na części, ma jakieś elementy montażowe. Czy mechanik nie skasuje mnie za to dodatkowo? Tutaj nie chodzi o wypasione i drogie auto, tylko coś wiekowego ;-)

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak wyciszyć głośny wydech?

Mechanikowi będzie nawet wygodniej... Bo jeśli okazało by się, że z tłumikem w jednym kawałku byłoby coś nie tak, to mógłby cię skasować nawet na tysiaka za dopasowanie.
A tak zamkniecie się w koszcie wymiany i zakupu tłumika. Oczywiście mnie nie musisz wierzyć, możesz pytać mechanika - to on przecież wycenia usługę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak wyciszyć głośny wydech?

Dobra, wystarczy, nie ma sensu dalej kombinować. Kupię ten wydech od Ferroz. W sumie to szukam po sieci innych opcji, ale niczego sensownego nie znajduję. Zostajemy przy tłumiku Ferroz, jeszcze dziś zamówię. A ewentualne wyzwiska/pochwały za kilka miesięcy, kiedy będę w stanie ocenić czy wszystko śmiga tak, jak śmigać powinno. Niech mi chociaż przetrwa te kilka lat na pokładzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There is 1 guest and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top