You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Forgot password? | Forgot username?

Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Dziś szukałem w necie filtra kabinowego do mojego samochodu. Znalazłem ogłoszenie o odgrzybiaczach w sprayu. Od tej pory zawsze z klimą jeździłem do warsztatu gdzie prócz usługi odgrzybienia kabiny sprawdzano również poziom preparatu chłodzącego oraz kontrolowano szczelność instalacji. Gdzieś na forum doczytałem, że zabiegi związane z kontrolą cieczy chłodzącej nie są konieczne (w sensie rok w rok) a odgrzybianie można przeprowadzić w domu dużo niższym kosztem. Znalazłem tez ciekawą ofertę sklepu gdzie od filtra dodawany jest właśnie taki spray a sam filtr nasączony jest preparatem który dodatkowo zabezpiecza przed dostawaniem się bakterii i grzybów do kabiny auta. Moje pytanie brzmi. Co sądzicie o takich zabiegach ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Dal mnie to nic nie zastąpi czyszczenia klimy w warsztacie. Nie wierzę, że spray usunie całkowicie grzyby, bo te siedzi głęboko i tu potrzeba profesjonalnej roboty.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

jak masz czyszczoną klimę regularnie to możesz się pobawić w spray ale jak długo nie  była  czyszczona, to w zyciu taki spray nie pomoże. Dodatkowo często będziesz miał smród w aucie. Jak chcesz profilaktycznie użyć takiego sprayu to najlepiej nie kupować taniego szmelcu, tylko zainwestować w sprawdzony środek np Wurth, bo jak kupisz tani to możesz uszkodzić parownik.  Ja długo nie miałem klimy czyszczonej i na wiosnę wybieram się do warsztatu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Kiedyś zupełnie przypadkiem kolega się wygadał, że w warsztatach też używają tego typu spray. On był na praktyce w takiej firmie i wie mniej więcej jak to się robi. Podobno różnica polega na tym, że ich środki są bardzo toksyczne i raczej ciężko jest kupić taki preparat w sklepie. Przy odgrzybianiu tym specyfikiem trzeba bardzo uważać więc to nie jest produkt z allegro ale nie jest to też jakieś super dokładne czyszczenie. Chodzi o to, że jeśli ktoś przyjeżdża dwa razy w roku, tak jak zalec to instrukcja to oni lecą tylko co z grubsza i kasują kilkaset złotych. Jak się jedzie pierwszy raz to spraw jest zupełnie inna. Nie wiem ile w tym prawdy i czy jest to standard w polskich warsztatach ale już sam fakt, że w ogóle odgrzybiają jest już dużym plusem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

zawsze można trafić na ludzi, którzy próbują Cię wykiwać. Mój brat zawsze mówi, że ma alergię i mocno od klimy choruje, więc koleś do roboty się przykłada i jak do tej pory wszystko grało. Ja nawet historię słyszałem od gościa, że mu mechanik polecił odkurzaczem oczyścić klimę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Zaoszczędzić to jedno zrobić, to drugie. Ja do użytku wchodziło WD40 to wszyscy zgodnym chórem twierdzili, że to bubel bo nic nie zastąpi smaru. Teraz w każdym warsztacie odrdzewiacz to podstawa. Kiedyś byłem w warsztacie i stary mechanik opieprzał praktykanta za używanie płynów do mycia silnika. On uważał, że silnik się myje wodą i suszy. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że taki płyn dział dużo lepiej niż woda i jego stosowanie zdecydowanie ogranicza ewentualne, przykre konsekwencje mycia silnika. Jak szukałem jakiś dokładniejszych info to znalazłem filtry kabinowe które nasącza się właśnie takim grzybo i bakteriobójczymi płynami. Nie mam pojęcia jaka jest skuteczność tego typu preparatów dlatego pytam. Z drugiej strony nie chcę przekreślać możliwości użycia takiego bo może się okazać, że mogę sporo zaoszczędzić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Hmm zauważ zazwyczaj, że filter kabinowy i odgrzybianie klimy to dwie różne sprawy. Spraye stosuje się, psikając pod siedzenia, skąd brane jest powietrze, więc filtr cząstek stałych nie ma nic do tego. Profesjonalne odgrzybianie jest jednak warte swojej ceny, bo jednak jest to profesjonalny zabieg, z którego warto skorzystać, bo niestety nie ma co oszczędzać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Pytam bo na naszym rynku coraz częściej pojawiają się takie nowości. Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o konieczności odgrzybiania klimatyzacji a teraz to zaczął się robić poważny rynek. Nowości nie zawsze oznaczają coś złego. Ja tak czy tak pojadę do zakładu ale chyba fajnym pomysłem jest raz na jakiś czas takie sprayowe czyszczenie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Adrian1 wrote:

Pytam bo na naszym rynku coraz częściej pojawiają się takie nowości. Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o konieczności odgrzybiania klimatyzacji a teraz to zaczął się robić poważny rynek. Nowości nie zawsze oznaczają coś złego. Ja tak czy tak pojadę do zakładu ale chyba fajnym pomysłem jest raz na jakiś czas takie sprayowe czyszczenie.

Brawo! Dokładnie tak nowyt/smile Raz na jakiś czas można przelecieć układ właśnie tym sprayem, jednakże co kilka lat warto jednak podjechać do specjalisty, który napełni i odgrzybi układ profesjonalnie od A do Z.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Odgrzybianie klimatyzacji przy pomocy sprayu

Hmm a czy znacie jakieś szczególne specyfiki, które rzeczywiście będą odgrzybiać, a nie tylko przelecą przez układ klimatyzacji? No i jak to zrobić, po prostu wypsikać wszystko pod siedzenie od kierowcy czy postawić to czy jak?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top