You are here:Start>Forum>Forum>DAEWOO>Bagażnik na dach Lanos

Forgot password? | Forgot username?

Bagażnik na dach Lanos

Re: Bagażnik na dach Lanos

Chyba trzeba będzie poważnie zastanowić się nad kwestią bagażnika na hak. Do tej pory jakoś sobie radziłem bez żadnego ale jak trafiła się tak konkretna opcja i już coś takiego mam to uznałem to za stan początkowy. Gdzieś doczytałem, że dobrze jest wymontować zbędne akcesoria roweru bo to zmniejsza hałas, opór powietrza i masę. Ciekawą opcją jest bagażnik gdzie koła zabiera się do bagażnika. Zajmują one dużo miejsca ale podobno komfort podróży bez porównania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bagażnik na dach Lanos

Jak masz koszyk czy chorągiewki w rowerze to oczywiście, że powinieneś zdjąć ale nie ma najmniejszego sensu demontować pedałów czy siodełka itp. To głupota, bo  bagażnik na rowery, to bagażnik na rowery, a nie na części rowerów. Moja rada jest taka, że ruchome części rowerów możesz unieruchomić używając sznurka.  Pamiętaj, że taki bagażnik ma ci ułatwiać życie, a nie utrudniać. Jak  zaczniesz  rozbierać rowery na części pierwsze, a później składać do kupy, to ci się wszystkiego odechce.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bagażnik na dach Lanos

W sumie to masz rację. Przy bagażniku na hak znowu jest problem tablicy rejestracyjnej. W poprzednie wakacje mój znajomy zarobił kilkaset złoty mandatu za zasłonięte tablice. Nie chciał się pochwalić ile ale mówił, że bardziej by mu się opłaciło wysłać te rowery kurierem w obie strony.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bagażnik na dach Lanos

Z tym się muszę nie zgodzić. Jest dość szeroka regulacja, która pozwala ustawić rowery bardzo nisko i wysoko, że sterczą nad tylną szybą i tablice są doskonale widoczne. Ja nigdy nie miałem problemu z zakrytymi blachami, a wierz mi jeżdżę dużo. Być może Twój kolega popełnił błąd i nie zwrócił uwagi na możliwość regulacji. Taka opcja jednak istnieje i nie ma problemu z widocznością tablic.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bagażnik na dach Lanos

Nie jestem tego pewien ale ta sprawa chyba skończyła się w sądzie. Z relacji wynikało, że dostał zapłacił i sprawa się zakończyła ale rozmawiałem przed chwilą z innym kumplem i on mówił, że gość nie przyjął mandatu. To jest tak, że koleś nie chciał o tym mówić a nam głupio było pytać. Wracając do meritum to u niego również widać było numery (rowery były na w wysokości klapy a on ma rejestrację na zderzaku). Panowie policjanci uznali jednak, że rowery zasłaniają i za to jest mandat. Coś musiało być na rzeczy bo koleś kupił specjalną ramkę na rejestrację do samochodu i specjalny uchwyt z podświetleniem na sam bagażnik.  W tym chorym kraju numery musisz mieć wypisane na czole bo nie daj bóg przejdziesz gdzieś po trasie gdzie są same pola i lasy 93 km/h i jak oni potem znajdą takiego groźnego przestępcę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bagażnik na dach Lanos

ee, to jakis przekret, bo to jest niezgodne z prawem, rowery możesz tak przewozic i jak tablice są widoczne to żadnego mandatu nie mogą wlepić. Albo policja chciała zarobic albo kumpel cos kręci.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Bagażnik na dach Lanos

Nie wiem jak było ale jak znam polską policję to może być różnie. Kiedyś miałem taką akcję, że policjant kazał mi w koparko-ładowarce włączyć światła cofania. Mówię mu, że nie ma takowych więc koleś pokazuje na reflektory. Tłumaczę mu, że to oświetlenie robocze i nie jest z niczym sprzężone sprzężone. Koleś nie dawał za wygraną i kazał wrzucić wsteczny, co oczywiście zrobiłem. Światła oczywiście się nie zapaliły więc pan policjant stwierdził, że będzie mandat. Kazałem mu się gonić i pisać wniosek o ukaranie do sądu. Typ poszedł do radiowozu. Za sekundę wyszedł drugi z moimi kwitami i kazał włączyć te światła. Zacząłem tłumaczyć, że to nie są światła cofania. Koleś powiedział: proszę je włączyć. Nacisnąłem guzik i się zapaliły. Poszedł do radiowozu. Za chwilę przyszedł ten pierwszy i zaczął palić głupa, że sobie z nich jaja robię bo przed chwilą mówiłem, że nie można ich włączyć. Dostałem pouczenie i mnie puścili.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top