You are here:Start>Forum>Forum>CITROEN>Strumienica w AX

Forgot password? | Forgot username?

Strumienica w AX

Strumienica w AX

Dziś byłem na stacji diagnostycznej i byłem świadkiem dość ciekawej scenki. Przede mną na kanał wjechał AX. Diagnosta piał z zachwytu jak to właściciel dba o auto (faktycznie widać było, że zadbane). Wszystko było idealnie do pewnego momentu. Pracownik stacji już wychodził z kanału, aż coś przykuło jego uwagę. Popatrzył, postukał. Wyszedł i od razu maszynę na analizator spalin. Okazało się, że samochód ma wypruty katalizator (właściciel nie miał o tym pojęcia). Diagnosta powiedział człowiekowi, żeby sobie wstawił strumienice. Stwierdził, że jak wejdzie tylko przepis nakazujący wożenie ze sobą wydruku z analizatora to czekają go zajebiste wydatki.
Trochę zaciekawił mnie temat strumienic. Montował ktoś w swoim samochodzie coś takiego?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Strumienica w AX

a mnie interesuje jak to jest z przyrostem mocy po zamontowaniu strumienic ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Strumienica w AX

Nie wiem gdzie leży prawda, ale ja słyszałem od wielu osób, które siedzą w tym temacie, że w większości przypadków strumienica pogarsza parametry silnika, dochodzą do tego częste awarie po zamontowaniu strumienic w miejscu katalizatora. Są to poważne awarie, które prowadzą do uszkodzenia uszczelki pod głowica albo zatarcia tłoków. Przyrost mocy, to podobno jest chwyt marketingowy żeby złowić wszystkich tuningowców.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Strumienica w AX

Poczytałem trochę na temat strumienic i popytałem mechaników. Jedn gość co ogarnia temat mówił, że montaż strumienicy ma sens ale jak robi się to z komputerem i na hamowni. Chodzi o to, że wstawienie tego tak sobie nic nie da a nawet pogorszy parametry silnika. Uszkodzenie nie są spowodowane samym montażem ale złym dobraniem strumienicy. Nie wiem dlaczego w tym kraju jest przekonanie, że tuning może przeprowadzić pan Czesio w stodole, bo ma dwa młotki, klucz 17-19 i doświadczenie w naprawie snopowiązałek.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Strumienica w AX

kumpel ma bo musiał coś wstawić w miejsce katalizatora i jeździ już tak rok czasu, różnicy praktycznie nie ma żadnej w dynamice, spalaniu czy hałasie, może ciut lepiej wkręca się w obroty i tyle

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Strumienica w AX

Taka sytuacja świadczy tylko o fachowym/szczęśliwym wyborze strumienicy. Abstrahując od samej strumienicy to trochę czarno widzę przyszłość motoryzacji w Polsce. Zawieszenie, hamulce, ustawienie świateł, brak widocznych uszkodzeń na szybach, szczelny układ wydechowy teraz jeszcze analiza spalin, hiper obowiązkowe OC, fotoradary na każdym kroku, olewanie stanu dróg, ciągłe podwyżki cen paliwa i materiałów eksploatacyjne jak o tym myślę to coraz mnie chce posiadać samochód. Ja wiem, że to wszystko jest mnie lub bardziej potrzebne ale...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
72

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top