You are here:Start>Forum>Forum>OPEL>CNG w Zafirze

Forgot password? | Forgot username?

CNG w Zafirze

CNG w Zafirze

Przeczytałem właśnie wypis w dziale Mercedes odnośnie LPG i znalazłem wzmiankę na temat CNG. Zacząłem szukać w necie informacji na temat tego paliwa i okazało się, że najczęściej można je spotkać w Oplu Zafira. Kiedyś czytałem na ten temat i było napisane, że to Fiat w modelu Panda wprowadził CNG do polski. Poszukałem na allegro i Pand z CNG nie ma, za to są Zafiry. Ktoś wie o co chodzi? Na zachodzie była jakaś akcja z tym związana czy co?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: CNG w Zafirze

Panda z CNG jest bardzo popularna na zachodzie i południu Europy. Fiat nie zdecydował sie wprowadzić tego modelu do Polski ze względu na bardzo małą liczbę stacji CNG. Jak policzył, że jest tylko 31 stacji w całej Polsce, to doszedł do wniosku, że nikt takich aut nie kupi. W Niemczech dla porównania jest ponad 1000. Opel montuje CNG w Zefirze i jak wszedłem na stronę producenta, to faktycznie mają ten model w swojej ofercie na rynek polski. Widać postanowili spróbować, choć z tego co sprawdzałem na necie, 90% ogłoszeń sprzedaży Zefiry CNG dotyczy aut używanych,  sprowadzonych z Niemiec.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: CNG w Zafirze

U nas CNG nie ma szans powodzenia, LPG jest minimalnie droższy, do tego nie ma problemu z dostępem do stacji. CNG to 30 punktów w całym kraju, minimalne oszczędności, butla ważąca 200kg, sprężarka za 12tyś i wymiana układu sprężania co 2 lata, do tego dochodzą wysokie ceny zakupu auta. Dla mnie to Fiat nawet nie próbował wprowadzać Pandy,bo  wie, że wszyscy i tak wybraliby LPG.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: CNG w Zafirze

dokładnie, w kraju będącym potęgą LPG wprowadzanie CNG jest totalną głupotą, biorąc pod uwagę ilość stacji i koszty serwisowania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: CNG w Zafirze

CNG i LPG to dwie zupełnie odmienne kwestie. Największym problemem tych instalacji jest właśnie ciężar butli. W przypadku CNG gaz musi być sprężyny do około 200 atm podczas gdy LPG do 6 atm. Porównania tych dwu paliw są raczej chybione i nie mają większego sensu. Cały problem to instalacja i koszty z tym związane. Jeśli dołożyć do tego fakt, że stacja musi być wyposażona w wysoko wydajne sprężarki to ten stan rzeczy chyba nikogo nie dziwi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
14

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top