You are here:Start>Forum>Forum>JEEP>Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

Forgot password? | Forgot username?

Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

Zastanawia mnie który z silników lepiej sprawdzi się w polskich warunkach. Podobno silniki 4.0 z LPG wbrew pozorom dużo nie palą ale OC za tak duży silnik jest zdecydowanie większe. Na temat diesla jest sporo negatywnych opinii. Co o tym sądzicie ??

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

chodzi ci o silnik 3.7 V6 210KM bo z tego co wiem to nie ma silników 4l, średnie spalanie z instalacją LPG to ok 16,5l/100km, przy  dieslu 2,5 pożera ok 11l/100km, więc różnica jest oczywista. Ja tez słyszałem mieszane opinie o dieslu ale sam doświadczenie nie mam więc nie wiem ile mają związku z prawdą. Generalnie ja polecałbym opcję benzyna + gaz, wychodzi taniej i silnik bezpieczniejszy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

Chodzi o pierwsza serię Grand Cherokee. Silnik to 4-o litrowa jednostka, moc 177KM lub 180KM (w zależności od wersji). Silniki 3.7 montowane są w modelach III generacji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

gaz obowiązkowo, bo z torbami pójdziesz

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

Opcja benzyna + gaz wyjdzie najtaniej bo spali ok 13l max 18l, co tu dużo gadać gaz osłabi nieco silnik ale tu chyba o koszty najbardziej się rozchodzi. Diesel, pomijając kwestię rzekomej awaryjności wyjdzie dużo drożej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

Poczytałem trochę opinii i popytałem znajomych. Jeśli faktyczne realnym jest to co mówią to spalanie gazu oscyluje w granicach 16l/100km w cyklu mieszanym. Zaprzyjaźniony mechanik opowiadał, że jego kolega (również mechanik) miał kiedyś takie cudo. On non stop grzebał przy LPG i podobno uzyskał wynik 13l/100km.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

wynik bardzo możliwy do osiągnięcia, a nawet te 16l nie jest dramatem

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Grand Cherokee 2.5D czy 4.0B+G

Krytycy Jeepa mówią, że dla tego samochodu 20l to mało. Kiedyś nawet czytałem artykuł na temat mitów dotyczących spalania. Z tekstu wynikało jasno, że przekonanie, iż mniejsza pojemność silnika gwarantuje mniejsze spalanie to bzdura. Silnik 1.4 w dwu tonowym SUView będzie żarł jak głupi bo non stop będzie chodził na max sowich możliwości. Tym samym w dużych i ciężkich samochodach lepiej sprawdzi się silnik o dużej pojemności. Pracujący w swoim optimum może okazać się oszczędniejszy od małej wyżyłowanej jednostki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
91

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top