You are here:Start>Forum>Forum>CITROEN>probelm z odpaleniem ZX- quiz

Forgot password? | Forgot username?

probelm z odpaleniem ZX- quiz

probelm z odpaleniem ZX- quiz

Sytuacja jest już opanowana więc rozwiązanie już znam. W celach dydaktycznych postanowiłem jednak wrzucić na forum to zapytanie.
Objawy: problem z dopaleniem, zdarza się, że samochód nie chce zapalić. Nie ma niestety reguły. Czasami jak jest zimny odpala od strzała a czasami trzeba kręcić kilka/kilkanaście minut. Potrafi zgasnąć na wolnych obrotach choć to też nie jest regułą. Poza tymi objawami auto zachowuje się zupełnie normalnie.
Dodam, naprawa zajęła mi jakieś 5 min. Diagnostyka około 3 godzin. Koszt to 30zł +duży browar dla mnie za stracony czas
Kolegę do którego należał samochód proces usuwania usterki wyniósł 13 dni bez samochodu, 500zł i masę strasów.
Co to może być ?
Temat postanowiłem umieścić ponieważ chcę uczulić wszystkich jak bezwzględni i niedouczeniu potrafią być mechanicy

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: probelm z odpaleniem ZX- quiz

nowyt/confused  obstaje przy cewce zapłonowej albo czujnik położenia wału do wymiany

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: probelm z odpaleniem ZX- quiz

A ja myślę że to filtr paliwa.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: probelm z odpaleniem ZX- quiz

No nie. Podpowiem, że chodzi o instalację elektryczną. Mechanik jak pierwszą wymienił stacyjkę (125 zł). Ponieważ kluczyk chodził ze sporym oporem uznał, że to ona nie łączy. Cewka, kable i świece też poszły do wymiany. Na całe szczęście kolega nie dał się naciągnąć na zakup nowych (mechanik zaproponował mu wymianę praktycznie całej instalacji wysokiego napięcia. Koszy, bagatela 750zł czyli 1/3 wartości auta).

Edited by: Horn - Feb-20-2013 22:30:08

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: probelm z odpaleniem ZX- quiz

Zgaduj zgadula  nowyt/thinking  nowyt/thinking  może luźna wsuwka na kabelku dochodzącym od stacyjki do rozrusznika?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: probelm z odpaleniem ZX- quiz

Zimno, zimno. Mając moje doświadczenia, była to pierwsza myśl jaka wpadała mi do głowy. Diagnostyka w gruncie rzeczy polegała na tym aby spróbować obalić moją teorię (takie zboczenie metodologiczne- nie jest sztuką udowodnić, że się ma rację ale, że się jej nie ma).  Zdziwiło mnie, że człowiek który mówi o sobie per mechanik/elektronik nie sprawdził takiej rzeczy. Cewki faktycznie często padają ale przecież w zakładzie człowiek ma miernik i może bez problemu to zweryfikować. Ja już nie mówię o profesjonalnej aparaturze pomiarowej, oscyloskopach itp. O świecach czy przewodach już nie wspomnę bo to z powodzeniem można sprawdzić w domu bez narzędzi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: probelm z odpaleniem ZX- quiz

a jaka nagroda za dobrą odpowiedź?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: probelm z odpaleniem ZX- quiz

nowyt/thinking  aparat zapłonowy? Sprężynka w koronce do wymiany?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: probelm z odpaleniem ZX- quiz

a może chodzi o przebicia na kopułce i palcu rozdzielacza?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: probelm z odpaleniem ZX- quiz

Uszkodzeniu uległ moduł zapłonowy. Jest to jedna z niewielu części elektronicznych, która potrafi zepsuć się w taki sposób. Zdecydowana większość części elektrycznych/elektronicznych psuje się nieodwracalnie a moduły potrafią świrować w ten sposób dłuższy czas. Drugą taką częścią są rozdzielacze ale to już inna historia. Ja, chociaż nie jestem mechanikiem bez najmniejszego problemu znalazłem zamiennik za szrocie. Jego zakup to tak jak pisałem 30 zł. O ile wiem to mechanicy którzy biorą części w ilościach hurtowych mają bardzo duże rabaty. Podejrzewam, że ten mechanik dostałby jakieś 10 zł rabatu a jak by dobrze zagadał to i moduł na sprawdzenie. Jeśli by pomyślał i wziął to razem z cewkami i innymi pierdołami które kumplowi wcisnął to praktycznie dostałby go gratis. Powiem szczerze, nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że po wymianie cewki, świec, przewodów (2 ostatni rzeczy kupione były nowe) i bóg wie czego jeszcze co dało w/w sumę koleś nie wpadł na pomysł wymiany modułu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top