You are here:Start>Forum>Forum>DAEWOO>Szlifowanie/toczenie tarcz hamulcowych

Forgot password? | Forgot username?

Szlifowanie/toczenie tarcz hamulcowych

Szlifowanie/toczenie tarcz hamulcowych

Dziś dowiedziałem się, że znajomy wprowadził do swojej oferty usługę szlifowania tarcz hamulcowych. Ja do dłuższego czasu nosze się z zamiarem wymiany tarcz ale jest to spory wydatek. Szlifowanie jest to jakiś pomysł ale słyszałem wiele historii o tym jak to domorosły tokarz popsuł tarczę. Macie jakieś doświadczenia z tego typu zabiegami ???

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Szlifowanie/toczenie tarcz hamulcowych

Zdarzało mi się oddawać tarczę do takiej naprawy i powiem, że według mnie ma to sens. W jednym przypadku tarcze był krzywe i majster wyrównał mi je na tokarce. W drugim przypadku tarcza miała straszne doły. Poprzedni właściciel był idiotą i nie wiedział chyba, że klocki się wymienia, jak odkręciłem zacisk to wypadły mi 3 blaszki. Po jednej stronie przygłup tak piłował blachami o tarczę blacha rozsypała, że aż się rozsypała więc chyba łatwo sobie wyobrazić jak musiała wyglądać tarcza. Jedynie na co trzeba zwrócić uwagę to grubość tarcz zalecaną przez producenta. Jak tokarz zbierze za dużo to mogą wyjść z tego niezłe jaja.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Szlifowanie/toczenie tarcz hamulcowych

Wszystko zależy od tego w jakim stanie są tarcze, bo jeśli bardzo zniszczone, to nie mam mowy o przetoczeniu. Trzeba mieć z czego przetaczać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Szlifowanie/toczenie tarcz hamulcowych

Ja już kilka razy szlifowałem swoje tarcze i nigdy nie miałem żadnych problemów. Wiadomo, że żywotność jest znacznie krótsza, ale jak człowiek chce zaoszczędzić, albo chwilowo kasy brakuje, to jest to dobre rozwiązanie. Najważniejsze, to sprawdzić jaka jest minimalna grubość tarczy dopuszczana  przez producenta.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Szlifowanie/toczenie tarcz hamulcowych

Grubość to tarczy to tylko jeden aspekt weryfikacji. Nie wiem jak to jest w przypadku tarcz nigdy, samodzielnie ich nie toczyłem ale pamiętam, że majster który uszył mnie fachu uczulał nas na możliwość ewentualnego przegrzania materiału. Źle dobrany lub tępy nóż może mieć problem ze zbieraniem materiału. Nadmierne rozgrzanie takiej tarczy może spowodować samoczynne jej wichrowanie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Szlifowanie/toczenie tarcz hamulcowych

Teoretycznie mam w zapasie praktycznie nowe tarcze. Jedyny problem jest taki, że te które mam są do wersji z ABSem a ja tego systemu w swojej rakiecie nie posiadam. Jak poczytałem na różnych forach to ludzie twierdzą, żeby się tym nie przejmować. W drugą stronę to jest problem tzn. tarcza bez czujników a auto z ABS, ale w moim przypadku można śmiało zakładać. Ja nie zamierzam tak ryzykować i wolę przetoczyć albo odżałować i kupić nowe.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top