You are here:Start>Forum>Forum>SAAB>9-3 problem ze stacyjką.

Forgot password? | Forgot username?

9-3 problem ze stacyjką.

9-3 problem ze stacyjką.

Mam takie pytanie do właścicieli tych Saabów. Dziś "zapytano" mnie o ewentualna konieczność wymiany stacyjki w takim właśnie samochodzie. Awaria przytrafiła się "mojej znajomej". Blokował jej się kluczyk i pewnego pięknego poranka przy kolejnej próbie wydarcia go ze stacyjki coś się zepsuło. Kiedyś oglądałem program "Fani czterech kółek" i tam był poruszony problem właśnie stacyjki. Chodzi o to, że z racji jej umiejscowienie blokuje ona skrzynię biegów a nie kierownicę i trzeba nauczyć się jak z kluczykiem postępować. Naprawa prawdopodobnie będzie polegała na wymianie bębenka (wkładki) i nie powinno to być drogie. To co wiem powiedziałem tej lasce. Oczywiście baba jak to baba wydarła się na mnie, że jestem idiota i się nie znam, bo jej chłopak powiedział, że wymienia się całą stacyjkę i trzeba to robić w ASO, żeby nikt nie podrobił kluczyka i że to kosztuje coś około 1tys zł. Sam zgłupiałem bo wiedza którą posiadam uważałem za pewną. Chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie przyciąłem głupa czy laska ma potrzebę wydania kilku kafli na zupełnie zbędną naprawę ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 9-3 problem ze stacyjką.

Witam,
Prosze o wskazówki. Od poniedziałku walczymy z Saabem 93 w automacie. Klucz nie wchodzi w stacyjkę, fakt kluczyk był zmasakrowany, wymienilismy nowa obudowę, rozłączyliśmy akumulatorr, wymienilismy baterię w pilocie, zadziałało,odpalilismy.Wczoraj znów stacyjka blokuje wejście, z alarmem, że klucz nie rozpoznany.Zamek centralny, działał, juz nie działa, rozłączenie akumulatora juz nie pomaga.
Czy grozi to wymianą CIMU, stacyjki, czy czegoś jeszcze?
Czy ktoś poleci dobrego mechanika, który wraz z komputerem rozpracuje usterkę i nie wykasuje mnie jak za zboże...
Lokalizacja Poznań,
Prosze pomóżcie.

Dziękuję
Agnieszka

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top