You are here:Start>Forum>Forum>PEUGEOT>Wymina łożysk igiełkowych w belce.

Forgot password? | Forgot username?

Wymina łożysk igiełkowych w belce.

Wymina łożysk igiełkowych w belce.

Przy okazji rutynowego przeglądy, mechanik zaproponował mi wymianę łożysk igiełkowych tylnej belki. Doczytałem na ten temat i zdania na ten temat są podzielone. Jedni mówią, że ma to sens jeśli czopy są w dobrym stanie inni bezwzględnie każą przeprowadzić pełną regenerację belki. Mechanik zapewniał mnie, że taka częściowa naprawa jest w pełni bezpieczna i nawet sam producent ją zaleca. Regenerację wykonuje się wówczas  gdy belka ulega uszkodzeniu. Wdzięczny będę za informację czy faktycznie mogę wymienić tylko łożyska.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymina łożysk igiełkowych w belce.

Jeśli czopy są nienaruszone to nie ma problemu z wymianą samych łożysk. Swego czasu interesowałem się tym tematem i jeśli dobrze pamiętam to praktycznie przy każdej naprawie belki należy ją zdemontować. Wielu mechaników tego nie robi i popełniają błąd. Mając belkę na samochodzie nie można sprawdzić np. jej mocowania (poduszki itp) ponadto na zdemontowanej belce łatwiej zauważyć uszkodzenia. Dopilnuj zatem aby wymiana była poprzedzona pełną diagnostyką.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top