You are here:Start>Forum>Forum>DAEWOO>Zarzucanie świec-Tico

Forgot password? | Forgot username?

Zarzucanie świec-Tico

Zarzucanie świec-Tico

Dziś kłóciłem się z facetem o przyczynę zarzucania świec olejem. Gość twierdził, że winę za taki stan rzeczy ponosi zła regulacja mieszanki. Tłumaczyłem gościowi, że nie jest możliwe aby zła mieszanka mogła zanieczyszczać świece. Na świecach wyraźnie widać jest olej (gęsta, czarna, tłusta masa) a problemy z mieszanką objawiałby się tym, że świeca byłaby tylko mokra. Olej na świecy to jedna z oznak zużytych pierścieni zbierających lub problem z uszczelniaczami zaworowymi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Jeżeli  świeca jest zalana z zewnątrz to przyczyną jest tylko i wyłącznie uszczelka pokrywy zaworów.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Jak z zewnątrz ? w jaki sposób miałby się to stać ?
Nie mam pojęcia o czym piszesz i jaki to ma związek z uszczelką pokrywy zaworów. Domyślam się o co chodzi ale chyba logiczne, że olej na pokrywie jest widoczny a ubrudzenia zewnętrzne świecy nikogo nie interesują bo nie mają one większego znaczenia. Chodzi o "zalepianie" olejem elektrod świecy. Elektrod czyli tej części świecy która jest w komorze spalania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Radzę się dokształcić, jeżeli uważasz, że zewnętrzne zabrudzenia świec olejem znaczenia nie mają i  nikogo nie interesują. Przydało by się trochę pokory...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Nie ucz mnie człowieku pokory bo sam jej nie wykazujesz. Nie wiem o co Ci chodzi ale mam wrażenie, że nabijasz sobie posty. W przypadku świec, ważne aby były suche bo to może powodować "zwarcia". Podobnie ma się sprawa z nagarem który może zbierać się na izolatorze, tym samym powodować przepływ prądu na masę. Tak sytuacja może wpływać negatywnie na pracę silnika etc. Udowodniłem Ci już wystarczająco, że wiedzę na ten temat posiadam? Teraz Ty mi napisz jakie to ma znaczenie dla sytuacji o która pytam ? Ponadto przewody mają najczęściej gumy które zabezpieczają gniazdo przed dostawaniem się tam zabrudzeń. Zabrudzenia są oczywiście problemem ale w sytuacji kiedy syf dostaje się do komory spalania dalej jednak nie widzę związku. To tyle z mojej strony na tema tego OT.
Pytałem tu o zarzucanie świec olejem a nie o ich zabrudzenia. Jeśli nie masz nic od powiedzenia w temacie to proszę Cie nie pisz więcej bo tylko spamujesz.

Edited by: Ziomal - Feb-26-2013 16:26:52

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Ja obstawiam, że silnik jest konieczne jest pierścieniowanie silnika. Uszczelniacze dają podobne efekty tylko wtedy gdy są bardzo poważnie zużyte. niestety "słabe" pierścienie zgarniające i nieszczelna głowica przeważnie idą w parze. Są to objawy które pojawiają się przy znacznych przebiegach. Z racy tego, że każda z tych usterek jest dość droga w naprawie nikt się nimi nie przejmuje do chwili kiedy auto zaczyna żłopać oliwę jak dwusuw.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Jeśli ktoś zauważył takie objawy w sowim aucie i chce je naprawiać to musi bardzo lubić swój samochód. Same uszczelniacze i pierścienie nie są drogie ale ich wymiana to już inna sprawa. Żeby zrobić to jak pan Bóg przykazał, trzeba planować głowicę, przeszlifować gniazda. W silniku przydałby się szlif cylindrów i walu ale to dla maniaków. Przy tego typu naprawach do wymiany idzie też rozrząd. Po podliczeniu tylko koniecznych czynności wychodzi, że trzeba zabulić za wszystko coś koło 2 tys zł. i to przy założeniu, że mówimy o samochodach typu Daewoo, Fiat czy jakiś francuz gdzie części są stosunkowo tanie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Widzę, że temat mocno emocjonujący  nowyt/angry
Moja opinia jest następująca, ale przypominam, że  z racji tego, ze mam w sobie dużo pokory, to mogę się mylić  nowyt/big-grin
Powodem tego, że elektrodę albo obudowę świecy pokrywa czarny, niespalony olej może być - zbyt wysoki poziom oleju w silniku, za dużo oleju w komorze spalania, zużyte pierścienie tłokowe, cylinder i prowadnice zaworów.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Dokładnie tak. Za wysoki poziom oleju to chyba nie jest problem który mógłby się w ten sposób objawiać. Wysoki poziom oleju najczęściej skutkuje uszkodzeniem uszczelnienia choć nie zawsze. Z autopsji znam przypadki kiedy auto mocno konsumuje olej ale nawet w takich przypadkach świeca pozostaje ciemno brązowa. Jeśli olej nie jest spalany w całości to znaczy, że jest go bardzo dużo.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Ja kiedyś miałem tak, że pojawił się olej na świecy po stronie rdzenia. Oczyściłem dokładnie, ale za jakis czas znowu to samo. Pojechałem do mechanika, zajrzał i pokazuje mi  a na gwincie pełno oleju. Okazało się że świeca padła i padła uszczelka pod pokrywą.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top