You are here:Start>Forum>Forum>DAEWOO>Zarzucanie świec-Tico

Forgot password? | Forgot username?

Zarzucanie świec-Tico

Re: Zarzucanie świec-Tico

Tak jak pisałem wcześniej - trochę pokory zanim zaczniesz dyskutować z innymi. Ja nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje z kimś kto atakuje innych bez powodu. Pokora i jeszcze raz pokora.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Pudzian wrote:


Ja kiedyś miałem tak, że pojawił się olej na świecy po stronie rdzenia. Oczyściłem dokładnie, ale za jakis czas znowu to samo. Pojechałem do mechanika, zajrzał i pokazuje mi  a na gwincie pełno oleju. Okazało się że świeca padła i padła uszczelka pod pokrywą.

Czekaj, stań. Olej z zewnątrz silnika dostawał Ci się do komory poprzez gniazdo świec ? Gdyby taka sytuacja miała miejsce to praktycznie nie miałbyś kompresji. Na świecach jest gwint drobnozwojny który ma zagwarantować szczelność. Olej ma problem, żeby przeciekać przez zwykły gwint a co dopiero przez taki. Padnięta uszczelka pod klawiaturą (chyba o tym mówimy) i jednocześnie świeca to moim zdaniem przypadek. Chyba, że wyciągając świecę ubrudziłeś ją olejem który naciekł do gniazda. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić przeciekania oleju na elektrody bo o tym tu mówimy. Już taki mocno naciągany argument ale większość świec jest pod kątem więc nawet jeśli olej spływałby po gwincie to nie na elektrody ale. Ponadto ciśnienie z komory bez problemu wydmuchałoby taki luźny olej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

No właśnie sam chciałbym to wiedzieć? nowyt/thinking   Było to dla mnie nie zrozumiałe, więc zapytałem mechanika jak to możliwe, a ten jak zaczął mi tłumaczyć, to nic nie zrozumiałem. Facet stwierdził, że olej nakapał do środka i tyle. Zgłupiałem normalnie.  Problem został naprawiony i teraz jest elegancko i śladów po oleju brak, choć dalej jest to dla mnie wielką niewiadomą  nowyt/thinking

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Takie objawy miałeś na wszystkich świecach czy tylko na jednej ? Jeśli na wszystkich to samochód teoretycznie nie powinien nawet odpalić. Jeśli jakikolwiek płyn przedostał się pod uszczelkę na świecy (mówię tu o tej podkładce która jest na świecy) a następnie był w stanie spłynąć po gwincie to mieszanka w żaden sposób nie mogła zostać sprężona. Jeśli tego typu zdarzenie miało miejsce na jednaj ze świec to jedynym logicznym wytłumaczeniem jest to, że nie została ona dokręcona. Właściwie to ona musiałaby być tylko włożona. Jeśli coś takiego miało miejsce to świeca powinna zadziałać jak pocisk lub wyskoczyć z gniazda i sobie wesoło podskakiwać. Słyszałem o przypadku kiedy mechanik zapomniał wkręcić świecy (włożył ją ale nie wkręcił), ale praktycznie od razy obczaił sprawę bo coś pod maską zaczęło fukać a silnik pracował tylko na trzech cylindrach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Tylko na jednej, ale chodzi o to że świeca była dokręcona, bo sam ją wykręcałem żeby oczyścić i wkręciłem ponownie. Kilka dni później znowu była w oleju to pojechałem do mechanika, a ten normalnie ja odkręcił i mi pokazywał olej na gwincie. Nic z tego nie rozumiem nowyt/confused , facet mówił, że tak się czasem dzieje i olej może spłynąć  nowyt/thinking

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Może chodziło mu o to, że świece zanieczyścił olej od wewnątrz a Ty go źle zrozumiałeś. Gdyby olej spływał po gwincie od zewnętrznej strony, to przy gęstości oleju ta czynność nie nazywała by się wykręcaniem świecy ale łowieniem. A tak z ciekawości zapytam. Jak wykręcałeś tą "uszkodzoną" świecę to oba była bardzo ubrudzona olejem ?. Chodzi mi o olej na izolatorze w tej części gdzie jest sześciokąt pod klucz. Pierwszy raz o takiej akcji słyszę a przyznam, że lubię kolekcjonować takie smaczki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zarzucanie świec-Tico

Zbrudzenie było dość widoczne, na pewno go dobrze zrozumiałem, bo się dwa razy pytałem. Trzeci raz to się już nie pytałem, bo już mi było głupio.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top