You are here:Start>Forum>Forum>PEUGEOT>Rozpórka kielichów w 206

Forgot password? | Forgot username?

Rozpórka kielichów w 206

Rozpórka kielichów w 206

Czy ktoś z Was używał rozpórki kielichów. Poczytałem trochę o tym w necie i wychodzi na to, że są same plusy ale zawsze w takich sytuacjach zachowuję ostrożność. Podobno dzięki rozpórce poprawi się trakcja i stabilność samochodu, boję się jednak, że taka modyfikacja przyniesie nieoczekiwane problemy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Rozpórka kielichów w 206

O ile wiem to ten element stosowany jest w samochodach gdzie przeciążenia związane z jazdą i skręcaniem są tak duże, że potencjalnie niebezpieczne. Rozpórkę wkłada się po to aby usztywnić konstrukcję. W "cywilnym" samochodzie przełożenie na trakcję jest praktycznie, żadne. W trakcie pokonywania zakrętu konstrukcja samochodu nie może pracować i właśnie rozpórka ma zapobiec tego typu sytuacjom. Nie sądzę aby jadąc po publicznej drodze była możliwość "ugięcia konstrukcji" auta, to znaczy jest ale trzeba być debilem, żeby do tego świadomie doprowadzić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Rozpórka kielichów w 206

Jest dożo zwolenników takich rozpórek, ja nigdy nie stosowałem ale z tego co czytałem na forach to jednak większość plusów. Generalnie wszystkie rozpórki przednie i tylne wpływają na sztywność nadwozia, bardzo poprawia sie jazda po naszych cudnych drogach  nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Rozpórka kielichów w 206

Ja wychodzę z założenia, że jeśli producent nie przewidział jakiegoś elementu to nie jest on konieczny. W przypadku rozpórek jest podobnie. Podejrzewam, że zwykły kierowca nie jest w stanie wychwycić zmiany jaką dają rozpórki. Po pierwsze moce silników i zestrojenie zawieszenia na to nie pozwoli. Po drugie na publicznej drodze ciężko będzie doprowadzić do ugięcia konstrukcji. Na pewno jest wiele plusów montaży tego typu elementów ale trzeba sobie zadać pytanie: czy jest mi to potrzebne? Ja uważam, że jeśli nie jeździsz po torze to ta rozpórka potrzebna ci jest jak szyszka w du...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Rozpórka kielichów w 206

Mój kolega jak kupił kiedyś Golfa to miał zamontowaną taką rozpórkę. Po dwóch miesiącach ją wywalił bo bardzo przeszkadzała w naprawach. Po usunięciu usterki po prostu jej nie założył. Za flachę odkupił ją znajomy i założył u siebie. Ani jeden ani drugi twierdzili, że różnicy nie wyczuli. Wiem, że w niektórych autach rozpora jest stosowana nie po to aby bryka lepiej jeździła ale dlatego, że pękają np. same kielichy lub szyby czołowe.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top