You are here:Start>Forum>Forum>SUZUKI>Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Forgot password? | Forgot username?

Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Koleżka chce sprzedać swojego Swifta. Kupiec przyjechał do nas do firmy więc byłem świadkiem przebiegu oględzin. Po obejrzeniu auta gość usilnie próbował włączyć klimatyzację. Tłumaczyliśmy gościowi, że przy minusowych temperaturach czujniki nie pozwolą na włączenie. Facet nie uwierzył i zaczął się rzucać, że przejechał 200km na darmo bo klima jest uszkodzona a auto miało być w stanie idealnym. Odgrażał się, że na allegro zrobi aukcję demaskująca itp. Ja już pomijam fakty, że gość się przyje...bał do niespełna czteroletnich opon (według niego polskie prawo nakazuje zmianę opon nie później niż 36 miesięcy od daty ich produkcji). Wracając do samej klimatyzacji ma ktoś bliższe dane na ten temat.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Czasem jest to przy 7 stopniach czasem przy 4. U mnie w Audi poniżej 7 stopni Celsiusza nigdy nie udało mi się włączyć klimy (tzn. na przycisku było, że się załącza ale kompresor nie chodził), w Renówce nie sprawdzałem i sprawdzać zamiaru niema. Takie zabawy klimą w zimie mogą się zakończyć jej uszkodzeniem. Tak na marginesie to ja bym typa na kompach gonił te 200km raz za to,  że jest debilem a dwa za to, że włączyć klimę próbował przy niskiej temperaturze.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Wszystko zależny od auta, ja mam Alfe i u mnie przy 3 stopniach, u kumpla w VW włącza się przy 5

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Na ok ale każdy z Was pisze o temperaturach dodatnich. U niektórych jest to +3 u niektórych +7 ale mimo wszytko plus a gość koniecznie chciał włączyć klimatyzacją przy -2 stopniach. Różnica może duża nie jest ale czujniki nie pozwoliły. Kolega mówi, że po wprowadzeniu do garaży kiedy temperatura skoczy to około 5 stopni kompresor się załącza ale to też nie zawsze. Nawet zaproponowaliśmy gościowi wizytę na krytym podziemnym parkingu gdzie zazwyczaj jest coś koło 3-4stopni na plusie ale się nie zgodził i jeszcze bardziej zaczął pyskować.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

no tak, kilka stopni w tę czy w tamta stronę nie robi róznicy, bo najwazniejsza jest temperatura dodatnia do zaskoczenia klimy. Mi się cos wydaje, że koleś i tak nie chciał kupić tego auta i zaczął tak pyskować, albo  szukał dziury w całym bo chciał zbić cenę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

To jakiś poryp, pewnie chciał auto kupić za pół darmo

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Ja się w sumie koledze w sprzedaż nie wpierdzielałem ale z tego co mówił to już przez telefon gość wydawał się być jakiś dziwny. Przy pierwszej rozmowie koleś cisnął, że jego interesują tylko auta w idealnym stanie, potem pluł się o cenę, że widział na allegro takie same samochody po 10 tys zł  i nie trafiało do gościa, że to są "angliki". W tym konkretnym aucie ciężko się do czegokolwiek przywalić. Pierwszy właściciel, salon Polska, pełna książka serwisowa. Kolega nawet gościowi chciał pójść tak na rękę, że w jego obecności z ASO weźmie wydruki potwierdzające wizyty (pana faktury nie przekonały, bo faktury można sobie w domu wydrukować) identyczna sytuacja z ubezpieczycielem (bo pan twierdził, że naprawy mógł też wykonać w innym serwisie i ASO o tym nic by nie wiedział. Kumpel jest na tyle pewny swojego samochodu, że obiecał pokrycie kosztów dowolnie wybranej diagnostyki- pan wtedy zaproponował diagnostykę w swoim mieście.
Wracając jednak do klimatyzacji. Wyczytaliśmy, że we włączeniu może pomóc nagrzanie silnika i skierowanie nadmuchu do wewnątrz auta. Przy +1 zadziałał. Co prawda auto stało na słońcu ale nie wiem czy to miało wpływ.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Każdy normalny człowiek takie rzeczy rozumie. Nie ma co się wdawać w takie układy z wariatami bo można tylko stracić. Znam przypadki że taki właśnie postrzelony koleś po wielu perturbacjach w końcu kupił auto ale przez kilka miesięcy nękał sprzedawcę, że to nie działa jak należy, że tam coś skrzypi, a tam piszczy. Tragedia, sprzedawca miał tak dość, że chciał oddać pieniądze i przyjąć auto  z powrotem.   Jak samochód Twojego kumpla jest w takim super stanie to nie ma co na siłę szukać kupca. Na pewno  znajdzie się jakiś normalny klient, co to doceni.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Kupiec to już się znalazł i faktycznie nie było większego problemu ze sprzedażą. Jedyny problem to debil który nie rozumie co do niego mówić. Tak demaskująca aukcja potrafi bardzo namieszać ludziom w życiu. W 99% popieram takie akcje bo z rynku trzeba wyeliminować kombinatorów i druciarzy ale jak widać w tym przypadku taka aukcja może też zrobić ogromną krzywdę. Facet się bardzo spóźnił i nawet jak zrobi to i tak na tym nic nie wygra ale znam przypadek kiedy koleś chciał wymusić upust 2,5 tys zł szantażując sprzedającego tym, że umieści w sieci taką aukcję.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przy jakiej temperaturze załączy się klima ??

Faktycznie się nie uruchamia?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top