You are here:Start>Forum>Forum>DAEWOO>Napęd prędkościomierza w Lanosie

Forgot password? | Forgot username?

Napęd prędkościomierza w Lanosie

Napęd prędkościomierza w Lanosie

Mam takie pytanie: wie ktoś może jak napędzany jest prędkościomierz w Lanosach? W czasie jazdy wskazówka najpierw zaczęła mi zaniżać prędkość a potem całkowicie opadła. Zgasiłem i odpaliłem samochód ale nic nie pomogło. Objawy wskazywałyby na ukręconą linkę ale w necie wyczytałem, że każdy Lanos miał napęd elektroniczny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Napęd prędkościomierza w Lanosie

Zgadza sie jest to napęd elektroniczny, nie ma linki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Napęd prędkościomierza w Lanosie

W takim razie nie pozostaje nic innego jak tylko rozebrać wszytko na części i sprawdzać. Zapytam jeszcze o dwie rzeczy: 1. wiesz może gdzie znajduje się "czujnik" prędkościomierza ? Orientujesz się może czy czujnik od wersji z obrotomierzem będzie pasował do pojedynczego licznika ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Napęd prędkościomierza w Lanosie

Z tego co pamiętam, to czujnik  znajduje się w skrzyni biegów, po stronie przegrody silnika z kabiną, między akumulatorem a przewodami znajduje się kostka wpięta właśnie do czujnika.
Co do pasowania czujnika, to nie dam sobie głowy uciąć ale chyba powinien pasować.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Napęd prędkościomierza w Lanosie

Nie sądzę aby było tak łatwo. Zasadą jest aby do jednego typu licznika był jeden typ czujnika. Jest co prawda możliwość, że producent chciał zaoszczędzić i te same mechanizmy dawał w dwóch różnych typach prędkościomierzy. Jeśli będzie działać to radzę zrobić test jadąc na równi z jakimś innym samochodem oraz potwierdzić prędkość np w GPS. Tak rzeźba może skończyć się sporym mandatem w razie kontroli.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Napęd prędkościomierza w Lanosie

Nie rozumiem po co chcesz kombinować jak czujnik kosztuje grosze. Na szrocie tego typu rzeczy często za firko oddają, bo im się to po halach poniewiera a nikt tego nie kupuje. Zresztą bez licznika da się przeżyć. Mój kolega zamiast prędkościomierza używa nawigacji. Jak do tej pory nie miał problemów ani z fotoradarami ani z policją.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top