You are here:Start>Forum>Forum>MITSUBISHI>Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Forgot password? | Forgot username?

Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Szukając sposobów walki z rdza znalazłem ofertę foli ochronnych. Taka folią można okleić cały samochód oraz zmienić jego kolor. Mnie spodobała się opcja machnięcia samochodu na "moro" lub khaki. Policzyłem i wyjdzie mnie taniej niż lakierowanie. Bardzo dużym plusem jest dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem np. gałęzią. Czy ktoś z Was miał kontakt z takimi foliami, jak w praktyce wygląda to zabezpieczenie?

Edited by: Hobbit - Mar-16-2013 19:13:15

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Hej.
Ciekawy temat, prawde mowiąc to jeszcze o tym nie slyszalem i będzie trzeba troche powęszyć w tym temacie:)
Mam nadzieję że ktoś tu coś o tym wie i podzieli się wiedzą.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

U nas raczej nie wiele ludzi o tym słyszało i mało kto widział. Na zachodzie jest to bardzo popularna sprawa. Ja sam do niedawna żyłem w błogiej nieświadomości ale kolega który siedzi w temacie podrzucił mi pomysł. Opowiadał, że np w Niemczech gdzie taksówki czy samochody służbowe mają mieć jeden kolor folia jest stosowana jako coś naturalnego. Gdzieś na YT wiedziałem film pokazowy i jeśli to się trzyma tak jak na filmie to musi być super sprawa.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Pare lat temu byla afera ze sprowadzali mercedesy w świetnym stanie z niemiec, pozniej sie okazało że to były taksowki z cofniętymi licznikami i zdartą folia gdzie lakier byl jak nowy bo pod folią nic mu sie nie działo. Nie wiem jak to sie robi ale nie chciałbym być na miejscu nowego właściciela takiego "cuda" hah.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Dokładnie o tym pisałem w swoim poście. O ile dobrze kojarzę to nawet uszkodzenia mechaniczne nie imały się tej foli. Auto po odklejeniu wyglądało jak nowe. Z tego co czytałem to folię nakład się na gorąco więc całe powietrze jest usunięte. Jeśli powierzchnia lakieru jest dobrze umyta i odtłuszczona to podobno folia działa również jako zewnętrzne zabezpieczenie antykorozyjne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Cześć wszystkim
od 8 lat zajmuję się oklejaniem aut  w grafice i zmianą koloru
jeśli kogoś interesuje rozwinięcie tematu mogę pomóc i doradzić
to jest link, mojego auta które okleiłem jakieś 2-3 miesiące temu
całkowita zmiana koloru pokrycie folią 100%
http://www.youtube.com/watch?v=yjeJ40Lteqw


Pozdrawiam
Mariusz
Gdańsk

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

A jak wygląda kwestia kosztów ? Sądząc po wpisie to jesteś z Gdańska więc raczej nie skorzystam z twoich usług (drugi koniec Polski) ale zrobiłbyś sobie dużą reklamę mówiąc o konkretach. Dzwoniłem już do kilku firm z mojej okolicy i w większości przypadków czuję, że chcą mnie naciągnąć. Najczęściej słyszę, że o kosztach to będziemy rozmawiać po robocie. Na dzień dobry zaliczka a potem się zobaczy. Jeśli to nie tajemnica to napisz co i jak.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Jak możesz to wrzuć jakąś galerię. Interesowałem się kiedyś tematem dość mocno ale większość firm na rynku to kombinatorzy którzy sami nie prowadzą tego typu usług tylko je zlecają. Kiedyś dałem takiej firmie element na próbę. Umówiliśmy się, że zrobią mi to w dwa dni. Po tygodniu element trafił do mojego kolegi który jest lakiernikiem. Firmie słabo wyszedł wzór i chcieli to przykryć lakierem bezbarwnym, żeby zamaskować wady. Kolega usunął folię i oddał mi element. Oczywiście poinformował zleceniodawcę o zaistniałej sytuacji.
Druga sprawa: czy przyjmujesz zlecania online ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Działam na terenie całej polski
firmy które podają cenę po wykonanej pracy to krzaki
Zlecenie jest przyjmowane na email a rozliczenie po wykonanej pracy
ale odezwę się wieczorem bo z telefonu źle mi się pisze
I możemy rozwinąć temat, co do zdjęć też mogę wrzucić

Pozdrawiam
Mariusz
Gdańsk

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Proszę rozwiń temat bo mnie zainteresowałeś. Głównie interesuje mnie temat "działalności w całej Polsce". Firma ma tyle oddziałów czy załatwiacie zlecenia za pośrednictwem firm kurierskich? Wrzuć efekty swojej pracy i ewentualnie galerię możliwości. Mnie osobiście bardzo widzi się ten carbon ale nie wykluczam tez innych możliwości.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
14

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top