You are here:Start>Forum>Forum>MITSUBISHI>Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Forgot password? | Forgot username?

Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

No właśnie wiem, że grafika musi być dodatkowo zabezpieczona. Kolega zamówił sobie oklejenie samochodu firmowego. Chciał zaoszczędzić i poszedł po kosztach. Przez pierwszy tydzień nadruk był bardzo ładny. Po tygodniu zaczął blaknąć a po miesiącu całkiem odpadł. Ekipa która mu to kleiła nie chciała się zgodzić na takie półśrodki ale typ się uparł.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

tanio kupisz dwa razy kupisz
no właśnie a nie robisz tego na miesiąc tylko na dłużej

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Bardzo fajny temat Panowie, szukałem na innych forach ale kiepsko z radami profesjonalistów. Zdjęcia robią wrażenie i zaczynam się poważnie nad tym zastanawiać...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Przede wszystkim żadnej taniochy chińskiej na tym nie ma co oszczędzać zwłaszcza teraz w okresie letnim kiedy auto będzie wystawione na silne działanie słońca warto zainwestować w powiedzmy 3m, dobra folia. Tak mi doradzili w FashionCar w Katowicach na Kłodnickiej i tak zrobiłem jakoś w maju, na razie nie widać zmian.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Byłem ostatnio w firmie która zajmuje się podobnymi cudami. Jeśli zrobi to profesjonalista to wygląda to świetnie. Tak się złożyło, że jak byłem to na warsztacie poprawiali auto po amatorskim naklejaniu. Efekt naprawy powalał na kolana. Rzadko kiedy zachwycam się wyglądem samochodu ale w tym przypadku robiło to wrażenie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

No właśnie zastanawia mnie reakcja na słońce bo wiadomo że jak przygrzeje to lakier się po jakimś czasie odbarwia a co dopiero taką folię?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Ci co się tym zajmują twierdzą, że ani słońce ani deszcz nie są w stanie zagrozić tym foliom. Podobno najważniejsze jest aby folia została profesjonalnie nałożona. Bąbelki powietrza, nawet mikroskopijne, niestety nie wróżą długoletniego i bezproblemowego użytkowania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Wszystko zalezy od tego jaką folię się nałoży jeżeli np. Hexis, 3m, MACTac to nie powinno byc żadnych problemów, gorzej jak ktoś chce oszczędzić i kupi badziew i później ma problemy i dwa razy wydatki

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

Panowie
Nie chodzi tu o producenta foli tylko o Laminat który jest położony na wydruk
Jeśli ktoś wydrukuje reklamę na 3M, orakal, mactac, ..... i nie zabezpieczy wydruku LAMINATEM to po jakimś czasie wydruk najpierw zrobi się blady i jego kolory wypłowieją, a później jeśli bedziemy mieć go długo na aucie to zrobi się biała folia
ja osobiście oklejam różne auta gdzie wydruk jest zawsze zabezpieczony (albo laminat płynny albo stały) i wszystko jest OK
jeśli ktoś ma akcję na 2-3 miesiące można nie laminować albo zrobić wydruk na twardym solwencie 
ALE GENERALNIE KAŻDY WYDRUK POWINIEN BYĆ LAMINOWANY
co do warunków atmosferycznych nie będzie żadnego problemu po za laminowaniu - laminat pełni funkcję tak jak krem do opalania z filtrem 30, nie  ma opcji że się opalisz ;-)

zapraszam na moje konto na YouTube
http://www.youtube.com/user/TouranerMD/videos
Pozdrawiam
Aplikator

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Oklejanie auta folią ochronną+zmiana koloru.

"no właśnie a nie robisz tego na miesiąc tylko na dłużej" - czyli na ile? Ile taka folia wytrzymuje? Rok, dwa, dziesięć?
Jak wygląda sprawa z naklejaniem foli na uszkodzenia karoserii tzn drobne wgniecenia? Widziałem kiedyś auto oklejone folią i wszystkie małe wgniecenia ewidentnie rzucały się w oczy, powiedziałbym że dużo bardziej niż normalnie. Czy sa jakieś zalecenia odnośnie stanu nadwozia przed nałożeniem takiej foli?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
14

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top