You are here:Start>Forum>Forum>SUZUKI>Suzuki SX4

Forgot password? | Forgot username?

Suzuki SX4

Suzuki SX4

Na wstępie chciałbym się przywitać.
Szukam małego miejskiego auta i w oko wpadł mi Suzuki SX4. Mój wybór jest podyktowany tym, że spodobał mi się wygląd tego samochodu. Wiem, że niektóre modele mają 4x4 ale jest to dla mnie zupełnie nieistotne. Wiele osób krytykuje ten samochód właśnie za napęd gdyż uważa go za terenówkę. Dla mnie jest to nieporozumienie. Wasze opinie będą dla mnie bardzo cenne.

Edited by: Bolesław - Mar-16-2013 20:37:52

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki SX4

Witaj
Suzuki sx to bardzo fajne auto pojemne, wygodne, malo awaryjne i posiada bardzo fajne silniki. Istotnie występuje w nim napęd 4x4 ale uważanie go za terenowke to gruba przesada. Myśle jednak ze kupowanie go jako auta miejskiego tez nie jest dobrym pomysłem, dlugość ponad 4m i szerokość prawie 1,8m to raczej wymiary nie sprzyjające codzienna jazde w "miejskiej dżungli",  silniki mimo że ekonomiczne to jak dla mnie nie nadają się do miasta ze względu na pojemności i mogą juz wtedy nie być takie ekonomiczne. Zaletą w mieście może być wysoka pozycja za kierownicą. Moim skromnym zdaniem to auto sie bardziej nadaje na wieś gdzie bedzie moglo wykorzystac swoj charakter małego crossovera. Myśle ze jako autko miejskie to zły pomysł, chyba że robisz częste wypady na łono natury.
Pozdrawiam

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki SX4

Pisząc auto miejskie nie miałem na myśli typowego samochodu który non stop jeździ w korkach. Chodziło mi raczej o pojazd uniwersalny. Nie chciałem pisać crossover czy coś podobnego bo bałem się przerzucania się kategoriami a przecież nie o to chodzi. Jeśli chodzi o gabaryty to Audi A4 czy nawet Golf V są od niego dłuższe więc tragedii chyba nie ma.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki SX4

Sx4 jako auto miejskie napewno nie ale jako uniwersalne to tak. Znajomy mial sx i bardzo je sobie chwalil. Wygar opisal Ci go jak by to wyglądało gdybyś używał go tylko w mieście ale mysle że zgodzi sie ze mną i poleci go jako samochód unniwersalny:)

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki SX4

Sx4 jako auto miejskie napewno nie ale jako uniwersalne to tak. Znajomy mial sx i bardzo je sobie chwalil. Wygar opisal Ci go jak by to wyglądało gdybyś używał go tylko w mieście ale mysle że zgodzi sie ze mną i poleci go jako samochód unniwersalny:)

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki SX4

Jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem SX4 to rozejrzyj się za Fiatem Sedici. To jest dokładnie ten sam samochód tylko z innym logo. Z informacji znalezionych w necie wynika, że auta różniły się tylko silnikami (każdy z producentów montował swoje) oraz nieznacznie deskami rozdzielczymi. Osobiście nie jeździłem SX4 ale właśnie Sedici. Według mnie to bardzo udane auto ale... i to "ale" psuje właśnie całą zabawę. Tak jak koledzy wcześniej pisali- nie jest to auto miejskie, nie jest to SUV ma cechy Crossovera ale też nie do końca. Jeśli za dużo nie wymagasz od samochodu to będzie idealne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki SX4

No jesli mówisz o suzuki jako aucie uniwersalnym to myśle że to bardzo dobry pomysl i zdecydowanie Ci go polecam.
Widzialem że zalożyleś nowy temat dotyczący fiata, nie mam pojęcia dlaczego mechanik sie tak śmial... Mam nadzieję że to nie ten sam koleś do którego jeździl kolega żółw z rączką od siedzenia nowyt/smile Tak poważnie to przecież fiat już nie produkuje tak jak dawniej, jakość zdecydowanie sie poprawiła. Nie wiem dokladnie jak sie sprawdza to auto ale zawsze można oglądnąć jakiś egzemplarz .

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki SX4

Kolega Żółw nie jeździł do nikogo z żadną rączką bo kolega Żółw takie naprawy (jak również te zdecydowanie bardziej skomplikowane) wykonuje sam. Sam spawa, odkręca, dokręca, przykleja, tańczy, recytuje itp. Kolega Żółw w temacie urwanej rączki odpisywał koledze Waldusiowi, który czuje się oszukany.
Jeśli chodzi o Fiata to ja będę podtrzymywał moje zdanie, iż zła sława tej marki znacznie ją wyprzedza, a jak powszechnie wiadomo, pierwsze wrażenie robi się tylko raz. W tym kraju nie dociera do ludzi, że Croma czy Freemont z Maluchem, 125p mają tyle wspólnego co Dniepr z K1200LT.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki SX4

Przepraszam Cie żółwiu za ten wpis nie chodzilo o Ciebie tylko o pszkodowanego w sprawie linki do siedzenia, pomylilem nick. Jeszcze raz przepraszam.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki SX4

To się nie ma z czego śmiać. Ostatnio przez dwa dni wykonywałem zlecenie dla człowieka a on przyjechał i do mnie z gębą, że moja praca nie jest warta pieniędzy jakich od niego zażądałem. Z drugiej strony koleżanka pojechała do mechanika bo jej się zapowietrzał układ chłodzenia więc koleś zamiast wymienić uszczelkę pod głowicą, zrobił jej trójnik z odpowietrznikiem i skasował za to 180 zł. W mechanice nie ma czarno białych sytuacji. Żeby nie było zupełnego offtopa. Opinia mechanika która zakłada, że auta różniące się wyłącznie logo mogą diametralnie różnić się jakością nie powinna być brana pod uwagę. Jak dla mnie taki warsztat lekko sianem i prytą zalatuje.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top