You are here:Start>Forum>Forum>DAEWOO>Objawy padającego sprzęgła w Tico

Forgot password? | Forgot username?

Objawy padającego sprzęgła w Tico

Objawy padającego sprzęgła w Tico

Dziś oglądałem Tico. Wszystko było fajnie aż do jazdy próbnej. Biegi wchodzą z dużym oporem a czasami zdarzy się nawet zgrzyt. Puszczając sprzęgło przez 2/3 jego skoku nic się nie dzieje. Dopiero na końcu jest wyraźne szarpnięcie. Pytałem o to właściciela i zarzeka się, że sprzęgło było wymienione w tamtym roku a ja nie umiem jeździć albo sprzętu nie znam bo w Tico to normalne. Czy faktycznie sprzęgło w Tico tak wysoko bierze ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Objawy padającego sprzęgła w Tico

Wysoko biorące sprzęgło to prawie nigdy nie jest nic dobrego. Generalnie przyjmuje się, że jest to jedne z objawów zużytego sprzęgła ale są wyjątki. Np. w moim Audi A4 sprzęgło brało wysoko a wiem na 100%, że było sprawne. Zgrzytające biegi to nie koniecznie musi być wina sprzęgła. Zaproponuj sprzedającemu aby Cię nauczył jak obsługiwać sprzęt.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Objawy padającego sprzęgła w Tico

Co do objawów padającego sprzęgła, może to być jedna z przyczyn zużytego docisku
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/sprzegla/objawy-zuzycia-sprzegla/
Natomiast sprzęgło do Tico to wydatek rzędy 150 PLN, wymiana rzędu 200 PLN, więc nie ma tragedii, a prędzej czy później i tak pewnie będziesz musiał to zrobić...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Objawy padającego sprzęgła w Tico

W zasadzie masz rację i za te pieniądze raczej cudów się nie spodziewam ale z drugiej strony chcę kupić auto którym mógłbym przynajmniej wrócić do domu na kołach a nie na lawecie. Tamto auto sobie odpuściłem. Mechanik u którego zazwyczaj naprawiam swoje samochody stwierdził, że opisana przez mnie praca skrzyni nie powinna mieć miejsca nawet w przypadku zupełnej śmierci sprzęgła.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Objawy padającego sprzęgła w Tico

Wymiana sprzegla w tym modelu to bardzo male pieniadze wiec tak jak pisal kolega mozesz dla spokoju sobie je wymienic. Inna sprawa, ze jak ja u siebie wymienilem sprzeglo to tez wysoko bralo i trzeba bylo sie tylko przyzwyczaic.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Objawy padającego sprzęgła w Tico

Tak jak piałem wcześniej. Sprzęgło to najmniejszy z problemów. Mechanik wytłumaczył mi, że faktycznie mogło być tak, że człowiek wymienił to sprzęgło i ono może brać wysoko. Mnie bardziej zaniepokoiła skrzynia biegów. Początkowo myślałem, że to właśnie wina sprzęgła ale po rozmowie z mechanikiem nabrałem wątpliwość. Mechanik stwierdził, że w najgorszym wypadku do wymiany będzie skrzynia i sprzęgło. Koszt 800-1000 zł w zależności od tego w jakich pieniądzach trafię używaną skrzynię. W przypadku auta za 1500zł inwestycja rzędu nawet 700zł wydaje się być lekko nieuzasadniona.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
110

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top