You are here:Start>Forum>Forum>SAAB>Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Forgot password? | Forgot username?

Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Witam,
Prosze o wskazówki. Od poniedziałku walczymy z Saabem 93 w automacie. Klucz nie wchodzi w stacyjkę, fakt kluczyk był zmasakrowany, wymienilismy nowa obudowę, rozłączyliśmy akumulatorr, wymienilismy baterię w pilocie, zadziałało,odpalilismy.Wczoraj znów stacyjka blokuje wejście, z alarmem, że klucz nie rozpoznany.Zamek centralny, działał, juz nie działa, rozłączenie akumulatora juz nie pomaga.
Czy grozi to wymianą CIMU, stacyjki, czy czegoś jeszcze?
Czy ktoś poleci dobrego mechanika, który wraz z komputerem rozpracuje usterkę i nie wykasuje mnie jak za zboże...
Lokalizacja Poznań,
Prosze pomóżcie.

Dziękuję
Agnieszka

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

O jakiej obudowie piszesz ? Wymieniliście stacyjkę, bębenek stacyjki? Co rozumiesz przez pojęcie blokowania ? Chodzi o mechaniczną nie możność przekręcenia kluczyka czy o elektroniczny brak zgodności kluczyka z centralką. Z opisu wynika, że problem był mechaniczny ale przerodził się w elektroniczny. Tak ciężko będzie coś pomóc bo opis jest niejasny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Cześć,
Wymieniliśmy tylko zużytą obudowę smart key, nic więcej. Kluczyk nie wchodzi do stacyjki - tak jak piszesz "niemożność jego przekręcenia" Na pulpicie jest tylko komunikat "klucz niezgodny-kontakt z serwisem"


Horn wrote:


O jakiej obudowie piszesz ? Wymieniliście stacyjkę, bębenek stacyjki? Co rozumiesz przez pojęcie blokowania ? Chodzi o mechaniczną nie możność przekręcenia kluczyka czy o elektroniczny brak zgodności kluczyka z centralką. Z opisu wynika, że problem był mechaniczny ale przerodził się w elektroniczny. Tak ciężko będzie coś pomóc bo opis jest niejasny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Trzeba sprawdzić na komputerze usterkę? Wskoczyć na lawetę i podjechać...żle mi to brzmi, fajne autko, nie psuło się...no i się w końcu zepsuło...:-)Szkoda, że tak ostro

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Jeżeli działało i nie działa to znaczy, że jest to usterka a nie brak zgodności a to jest duży plus. Jeśli raz działa a raz nie to może być brak łączenia. Elementy elektroniczne w większości przypadków psują się całkowicie (nie ma, że raz tak, raz tak). Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś "problemy ze stacyjką" mogło rozwiązać tylko ASO. Jeśli to się nie zmieniło to podpięcie do kompa u mechanika nic nie da. Saaby niestety są dobrze zabezpieczone przed kradzieżą. Piesze niestety bo w 95%przypadków uderza to we właściciela (złodzieje mają inne sposoby). Sprawdź jeszcze raz dokładnie wszystkie czynności które były wykonywane, może wkradł się jakiś błąd.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

W Saabie chcą 250 zł za komputer + laweta z Suchego Lasu, 600zł za stacyjkę, 2100 za Cima...koszmar.
Robiłam 2 razy rozrząd i termostat, ok zrobili ale finansowo ....:-(
Muszę to zrobić ekonomicznie i dobrze.
Teraz juz padło wszystko, zamek centralny  już nie działa...nic

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Więc, co radzisz ?Auto potrzebne... :-)może polecisz kogoś?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Niestety na odległość nie jestem w stanie Ci pomóc. Serwis Saaba drze potwornie z ludzi ale tak to jest z luksusowymi samochodami. Praktycznie każdy z moich znajomych kto miał Saaba sprzedał go po pierwszej awarii. Ja sam nigdy Saaba nie miałem choć bardzo ale to bardzo chciałem mieć. Od kolegów dowiedziałem się jak wygląda kwestia ceny części, serwisu itp i z bólem serca zrezygnowałem. Kolega który kupił upatrzony przez mnie egzemplarz w ciągu roku dołożył do niego ponad 10 tys zł. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że żaden mechanik nie ogarnia Saabów a nawet jak ogarnia to i tak przychodzi taka usterka, że rozkłada bezradnie ręce. Od znajomego wiem, że na Śląsku jest szpenio który zajmuje się tylko Saabem ale do niego ludzie stoją w kolejkach. Gość ma przystępne ceny bo nadrabia obrotami. Popytam znajomych może coś się uda znaleźć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Bronie awaryjności mojej Sabinki, mam ją juz 4 rok...serio. Tylko rozrząd, termostat, hamulce no i to teraz...
Będę wdzięczna z polecenie mi kogoś z Poznania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Ja nie twierdzę, że Saab jest awaryjny, ja twierdzę, że jest drogi i trudny w naprawie. Jak chciałem kupić właśnie 9--3 to zapytałem mechanika o opinię (ufam gościowi bo to mój kumpel i wiem, że nie odstawi mi maniany) powiedział mi, że nigdy nie naprawiał Saaba ale bardzo chętnie się podejmie, Muszę się jednak liczyć z tym, że będzie się uczył na moim samochodzie.
Popytam ludzi, może ktoś słyszał o dobrym mechaniku w Poznaniu nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
17

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top