You are here:Start>Forum>Forum>SAAB>Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Forgot password? | Forgot username?

Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Rozmawiałem dziś z ludźmi którzy na co dzień jeżdżą Saabami. Wykasowanie błędów jest możliwe jedynie poprzez podłączenie się do komputera. Nawet takie drobne czynności jak odpięcie akumulatora, zmiana baterii w pilocie itp. mogą powodować "łapanie" błędów. Przy większym ich nagromadzeniu niestety auto odmówi posłuszeństwa. Jest zatem nadzieja, że Twoje problemy to błahostka. Nie udało mi się na razie znaleźć namiaru na warsztat w Poznaniu ale cały czas szukam.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Witaj
Dziękuję za info.Liczę, że to tylko usterka a nie awaria stacyjki lub czegoś jeszcze.
Znalazłam na forum mechanika, dopiero w czwartek pakuję Sabinę na lawetę i jedziemy, wcześniej nie ma miejsca...kurde ;-(

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Wypytałem sowich znajomych o ten problem i wszyscy stwierdzili, że na odległość niestety nic nie są w stanie pomóc. Przy okazji dowiedziałem się, że w kręgu moich znajomych jest jeszcze kilka Saabów. Smutne jest tylko to, że większość z tych maszyn naprawiana jest przez ich właścicieli. Do mechanika jadą oni wyłącznie z problemami natury elektronicznej. Nawet nie sądziłem, że może być taki problem ze znalezieniem dobrego mechanika. Jak ju będzie coś wiadomo to daj znać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

No tak...w zasadzie "tniemy koszty"...naprawy w salonach są strasznie drogie...może i bez zarzutów...robiłam  tam 2x i jestem zadowolona.
Aktualnie brak funduszy na Saab Service :-) Odezwę się i dam info co "dolega"

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Sabina pojechała już na badanie ? Popytałem ludzi i wiele osób twierdzi, że odłączenie akumulatora to był błąd. W ten sposób komputer może łapać błędy. Kolega który ma Saaba mówi, że on ma całą procedurę odłączania zasilania. Po podłączeniu musi natomiast skalibrować kluczyk tzn. alarm, centralny zamek i immobilizer.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Z Saabina to cyrk...załatwiona laweta na czwartek a ona w środę odpala!!!! Pojechałam do mechanika, zostawiłam i czekam,,,,jeszcze nie wiadomo, gość tylko powiedział, że przez rozłączanie akumulatora wszystko sie pokasowało...i ciężkojest dotrzec do żródła błędu..

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Błędy które "złapał" komputer się nie kasują. Można nawet centralkę z auta wymontować a one i tak zostaną w pamięci (no chyba, że Saab ma inaczej w co szczerze wątpię). Mechanikowi mogło chodzić, że teraz kiedy usterka ustąpiła ciężko będzie mu znaleźć przyczyny niesprawności. Nie każda usterka powoduje pojawienie się błędu. Ponadto jeden błąd może być wynikiem wielu różnych usterek.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

no to niezła jazda, teraz zapalił ale kto wie kiedy znowu odmówi posłuszeństwa? Ryzyk fizyk...zyczę jednak powodzenia i duzo wytrwałości nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Niby to jest stacyjka na 90%, ciężko wytropić usterkę. Wielokrotne  rozłączenie akumulatora zrobiło "carte blanche"...jednym słowem bałagan.
Może się go jakoś ogarnie, mam nadizeję...na razie 600 zł wisi w powietrzu

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem stacyjki, CIM...i nie wiadomo czego ...:-(

Takie sytuacje są właśnie najgorsze, bo nie wiadomo ile kasy pójdzie, ale z tego co rozumiem, to laweta została odmówiona? W takich sytuacjach dobry mechanik, co zna się na robocie jest jak wygrana na loterii. Pozdro

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top