You are here:Start>Forum>Forum>PEUGEOT>Urwana wycieraczka w 206.

Forgot password? | Forgot username?

Urwana wycieraczka w 206.

Urwana wycieraczka w 206.

Podczas próby wymiany wycieraczki urwałem całe jej ramie. Zakupiłem już nowe ramie ale okazało się, że po starym została taka metalowa część. Ma ona kształt walca i nakręca się ją na gwint który wychodzi od silniczka. W nowym ramieniu ta część jest zatopiona. Niestety nie mogę odkręcić tego walca. Ma ktoś pomysł jak go usunąć ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Urwana wycieraczka w 206.

Chodzi Ci o tą część która wchodzi na wieloklin? Jeśli tak to jest trudna sprawa. O ile pamiętam to ma on kształt stożka (mogę się mylić) i pewnie od nowości wycieraczka nie była zdejmowana. Sądzę, że czeka Cię demontaż silniczka i konieczność przecięcia tej metalowej części. Wcześniej jednak spróbuj WD40 i podważania. Uważaj tylko, żeby nie wybić szyby.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Urwana wycieraczka w 206.

Z tego co piszesz to nie wyglada to najlepiej. Radze jak kolega wyzej najpierw dobrze nasmarowac WD40 i odczekac, a pozniej sprobowac. Jak sie nie da to podjedz do mechanika bo samemu to tylko mozna zaszkodzic.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Urwana wycieraczka w 206.

Bez przesady. To nie jest naprawa którą koniecznie trzeba zlecić mechanikowi. Wystarczy odrobina pojęcia, trochę narzędzi (można kupić w OBI. Leroy czy Castoramie). Głównym składnikiem sukcesu tej naprawy jest cierpliwość. Znam niestety wiele przypadków kiedy komuś jej zabrało i potrzebna była wymiana szyby. Ogólnie naprawa jest prosta ale wymaga dużo cierpliwości i spokoju. Rozwiązania siłowe prawie na 100% zakończa się wybiciem szyby.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
13

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top