You are here:Start>Forum>Forum>PEUGEOT>Pękająca szyba czołowa w 206

Forgot password? | Forgot username?

Pękająca szyba czołowa w 206

Pękająca szyba czołowa w 206

Odkąd wymieniłem oryginalną przednią szybę cały czas borykam się z problemem pękania szyb. Obecnie to już 4 szyba którą muszę wymienić. Przednia szyba została uszkodzona mechanicznie więc nie ma tu o czym mówić. Wszystkie następne pękają samoczynnie. Zakład który mi te szyby montuje na siłę szuka usprawiedliwień. W tej chwili, jak już wykluczyli problem uszkodzonego nadwozia, twierdzą, że problem leży w samej bryle auta. Według oficjalnego stanowiska w Peugeotach 206 pękanie szyb to norma. Co Wy na to ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pękająca szyba czołowa w 206

nowyt/scared Co?! Takich bredni to ja już dawno nie słyszałem.  Jak to "pękanie szyby to norma" ? Przecież to jakiś żart, kto w ogóle montuje ci te szyby??? Jaki to zakład?? Dali ci gwarancję na szyby? Jak wygląda to pękniecie tzn w jakiej odległości od krawędzi, czy jest jedno duże czy kilka pęknięć na raz?  Czy wszystkie szyby pękały ci w zimie przy niskich temperaturach?
Jeśli problem leży w bryle auta to dlaczego nie pękają szyby fabryczne? Mam znajomych co jeżdżą 206 kilka dobrych lat i takich problemów nigdy nie mieli. Owszem kiedyś zdarzało się że szyby często pękały w Skodzie Favoritce ze wzgledu na zbyt dużą elastyczność i dopiero zastosowanie rozpórki na kielichach przedniego zawiasu pomogło . Taki problem jednak nigdy nie dotyczył Peugeotów. Jaka jest w ogóle historia Twojego auta? Jakieś wypadki, blacharka itp?  Ja zabrałbym auto z pękniętą szyba do ASO i poprosił o ocenę i podanie przyczyny pękania szyb. Nieprawidłowy montaż szyby jest najczęstszą przyczyną pękań.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pękająca szyba czołowa w 206

Najprawdopodobniej szyba została źle sklejona z budą i stąd te pękanie, znam przypadek kiedy szyba założona w "fachowej" firmie pękała już następnego dnia, a wina zrzucana na właściciela. Sprawa trafiła nawet do sądu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pękająca szyba czołowa w 206

Szyby pękają tuż przy krawędzi. Nie ma znaczenia czy jest to lato, jesień, zima czy wiosna.  Oryginalna szyba była w samochodzie od 7 lat więc... ASO i konkurencja nie wypowiada się na temat pracy innych warsztatów więc wyceny i oceny nie są możliwe. W ASO powiedzieli mi, że koszt wymiany w ich warsztacie to około 800-1200 zł w zależności od tego jaką szybę wybiorę. W tej chwili szybę zamontowałem w innym zakładzie i jak do tej pory jest spokój. Teraz czeka na zwrot kasy z reklamacji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top