You are here:Start>Forum>Forum>VOLVO>Poduszki powietrzne S40

Forgot password? | Forgot username?

Poduszki powietrzne S40

Poduszki powietrzne S40

Sytuacja jest tego typu: byłem na rutynowym przeglądzie auta (filtry, oleje i te sprawy). Mechanik podłączył mi sprzęt do kompa i kazał sprawdzić czujniki zderzeniowe bo podobno coś jest nie tak z poduszkami. W szczegóły nie wchodził bo byłem tuż przed zamknięciem warsztatu. Pytał czy w nic nie uderzyłem lub nie kombinowałem przy elektryce. Kazał przyjechać w połowie kwietnia. Termin jest odległy a ja się trochę wystraszyłem. Macie może pomysł o co chodzi ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Poduszki powietrzne S40

Skoro kazał ci przyjechać za miesiąc to znaczy że nie ma jakiejś paniki, możliwe że wystąpił błąd z kanału ABS i stąd to sprawdzenie. Czasem sie zdarza ze zaczyna mrugać poduszka, co jest najczęściej spowodowane przerdzewiałym czujnikiem zderzeniowym. Zwyczajnie trzeba go oczyścić i sprawa się wyjaśni. Inna przyczyna może tez tkwić w uszkodzonej taśmie kierownicy ale temu częściej towarzyszy niesprawny klakson. Dopytaj gościa o co chodzi to będziesz wiedział dokładnie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Poduszki powietrzne S40

Przy takim podejściu postanowiłem zmienić mechanika. Poduszka czy ABS to nie jest radio czy stojak na kubek. Jak coś spierd... to mi jeszcze poducha wystrzeli. Mam już namiar na człowieka który podobno mocno wczuwa się w swoją robotę. Faktem jest, że za swoją robotę chce więcej niż inni ale podobno warto.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Poduszki powietrzne S40

Z takimi "wczuwającymi " sie w robotę tez różnie bywa, bo jak ci wszystko zacznie rozbierać na czynniki pierwsze i sprawdzać każdy duperel to sie z kasą nie wypłacisz. Nie mówię, że Twój mechanik taki jest ale znam takich właśnie super nadgorliwych co z najmniejszą pierdołą walczyli tygodniami, a wystarczyło przeczekać. Najlepiej jest sprawdzić czy wywala jakiś błąd poduszek i na tej podstawie ocenić sytuację. Zazwyczaj jak się zaczyna dziać coś niepokojącego to pokazuje się kontrolka poduszek. To jest sygnał który nie powinno sie ignorować, w innym przypadku to jak zgaduj zgadula.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Poduszki powietrzne S40

Chyba jednak wolę tych wczuwających się. Właśnie kolega sprzedał mi historię o tym jak mu mechanik robił mu hamulce. Gość wymienił klocki ale zapomniał odpowietrzyć układ (nie wiadomo po co ściągał zaciski). Chłopak zadowolony wyjechał z zakładu i na pierwszym skrzyżowaniu zaliczył hak w busie. Zesrany totalnie wezwał lawetę i odstawił auto do innego zakładu. Tam okazało się, że hamulce są zapowietrzone, dwa tłoczki stoją a w tylnym kole całkowicie poleciało łożysko.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top