You are here:Start>Forum>Forum>HYUNDAI>Getz i problem z podświetleniem pokręteł nawiewów

Forgot password? | Forgot username?

Getz i problem z podświetleniem pokręteł nawiewów

Getz i problem z podświetleniem pokręteł nawiewów

Witam Wszystkich nowyt/goodbye
Mam taki problem w swoim Getzie, że na kokpicie mam trzy pokrętła od nawiewów - jeden od szybkości wentylatora, drugie od ciepłe-zimne powietrze, a trzecie od miejsca nawiewu. Czyli jak w każdym innym aucie. Problem jest jednak taki, że wczoraj zauwazyłem że mi jedno pokrętło od miejsca nawiewu nie świeci. Dwa pozostałe są normalnie podświetlone. Co się mogło stać i jak to można naprawić?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Getz i problem z podświetleniem pokręteł nawiewów

Trzeba rozebrać przedni panel i wymienić spaloną żarówkę. Ewentualnie przeczyścić gniazdo samej żarówki lub styki przewodów zasilających. Nie słyszałem aby przy takich objawach wyszło coś innego więc...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Getz i problem z podświetleniem pokręteł nawiewów

Dzieki za odpowiedź, powiem szczerze,  że nie wiem jak sie do tego panelu dobrać, patrzyłem ze wszystkich stron ale nie widzę żeby to można był jakoś łatwo zdjąć. Nie chcę na siłę ciągnąć bo mogę coś złamać. Jest jakiś sposób żeby to bezpiecznie rozebrać?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Getz i problem z podświetleniem pokręteł nawiewów

Nie wiem jak jest u Ciebie bo nie rozbierałem Getza ale najczęściej panel jest przykręcony gdzieś w "okolicy kolan". Ja w większości swoich aut zaczynałem od próby podważenia. Jeśli idzie to znaczy, że jest na zatrzaski. Jeśli jest jak przyklejone to znaczy, że są śruby i trzeba je znaleźć. Postaram się coś znaleźć i dam ci znać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Getz i problem z podświetleniem pokręteł nawiewów

Cholera no nic nie mogę znaleźć, nie wiem co za diabeł z tym panelem, już na siłę próbowałem oderwać ale nie widzę żeby coś odchodziło. Chyba to zostawię i przy okazji przeglądu poproszę o wymianę żarówki bo tak to tylko można popsuć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Getz i problem z podświetleniem pokręteł nawiewów

dzieki za pomoc kolego

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Getz i problem z podświetleniem pokręteł nawiewów

Nie wiem jak wygląda sprawa w twoim samochodzie ale jak przejrzałem neta w poszukiwaniu rozwiązania twojego problemu to znalazłem kilaka fotek paneli przednich. W większości przypadków pod radiem jest wolna przestrzeń. Nigdzie nie mogłem znaleźć zbliżenia na ten fragment więc nie bardzo wiem jak jest on zbudowany. W którejś Cytrynie miałem tak, że po wyjęciu właśnie "kubełka" miało się dostęp do nawiewów.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top