You are here:Start>Forum>Forum>SKODA>Stukanie skrzyni w Fabi II

Forgot password? | Forgot username?

Stukanie skrzyni w Fabi II

Re: Stukanie skrzyni w Fabi II

a skąd wiesz, że to poważna awaria skrzyni biegów? Równie dobrze jak sam napisałeś może byc wszystko inne , a może to sprzęgło ? Najpierw trzeba sprawdzić u mechanika a później zdecydować.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stukanie skrzyni w Fabi II

O jakich wymianach Wy piszecie. W jaki sposób uszkodzenia układu zapłonowego mogą przekładać się na szarpanie/drganie/niekontrolowane ruchy drążka zmiany biegów (pisałem o tym w pierwszym postcie) ?! Według mojej najlepszej wiedzy sprzęgło działało poprawnie. Silnik również chodził bez zarzutu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stukanie skrzyni w Fabi II

Wkradło się tu chyba nieporozumienia, bo z Twojego 2 posta to można było wywnioskować że auto szarpie, a nie tylko drążek. Tak chyba zostało to odebrane sadząc po odpowiedziach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stukanie skrzyni w Fabi II

Stukanie skrzyni w Fabi II
Kwi-06-2013 19:58:04

Oglądałem dziś Fabię. Sprzedający wprowadził mnie w błąd i zamiast ON była benzyna ale mniejsza o to. Na jeździe próbnej w skrzyni zaczęło coś hałasować. Nie mam pewności, że to skrzynia ale jak położyłem rękę na drążku zmiany biegów to czułem coś w rodzaju szarpania. Kolega, który ze mną oglądał twierdzi, że to poduszka ale ja jakoś nie jestem przekonany. Wdzięczny będę za sugestie co to może być.

Tak wyglądał mój pierwszy post. Drugi był odpowiedzią i tam sformułowanie "szarpanie" było skrótem myślowym. Naiwnie założyłem, że ktoś kto odpowiada czyta całość.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stukanie skrzyni w Fabi II

Skody jakoś nie maja szczęścia do skrzyń biegów,  z tego co kojarzę to były poważne awarie DSG związane z czujnikiem ciśnienia oleju i płynu chłodzącego skrzyni. Podobno jak przyjeżdżasz do mechanika Skodą z problemem skrzyni to słyszysz, że ten typ tak ma nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stukanie skrzyni w Fabi II

Hej, podepnę się do tematu żeby nie zakładać nowego. Ja mam właśnie problem ze skrzynia biegów w Fabii II tzn słychać lekkie grzechotanie i mam problem z wrzuceniem 1 i 2 biegu. Wchodzą na siłę albo trzeba wrzucać na luz i wtedy.  Nie czuć szarpania na drążku ani na sprzęgle. Macie jakieś pomysły?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stukanie skrzyni w Fabi II

Może ci sprzęgło siada, albo wybierak, sprawdź jeszcze poduszki silnika i przeguby.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Stukanie skrzyni w Fabi II

Najczęściej wszelkiego rodzaju szumy w skrzyni biegów są spowodowane zużyciem łożyska w skrzyni biegów. Chodzi o łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni. Trzeba to sprawdzić. Zaleca się też wymianę oringów wałka sprzęgłowego, bo luzy powodują drgania samego wałka, co skutkuje tym, że wyrobiony simmering puszcza olej.  Ja sprawdziłbym łożysko.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
14

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top