You are here:Start>Forum>Forum>ALFA ROMEO>Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Forgot password? | Forgot username?

Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Rozmawiałem dziś z "wybitnym specjalistą", który uraczył nie mnóstwem dykteryjek o awaryjności Alfa Romeo. Najbardziej wyprowadziła mnie z równowagi ciągłe wracanie do uszkodzeń rozrządu a konkretnie wytartego wałka. Gość ta historię powtarzał jak mantrę czym wyprowadzał mnie z równowagi. To faktycznie jest taki duży problem tych samochodów ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Z tymi wałkami w Alfie jest tak jak z wybuchającymi poduszkami w Fordach. Zdarzyło się dwa razy, poszło w świat i teraz wszyscy biorą to za standard. Znam wiele Alf z silnikiem 2.0TS i o takim uszkodzeniu słyszałem raz i to od Ciebie tu. Faktem jest, że rozrząd w Alfach to nie jest wzór do naśladowania ale tragedii też nie ma. Wałki w Alfach zużywają się tak samo jak w każdym innym samochodzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Zgadzam się z Żółwiem, nie ma co przesadzać, bo w końcu Alfa to auto jak każde inne. Robisz przeglądy, wymieniasz co trzeba i kiedy trzeba i jeździsz. Jak zaczniesz  tak przeżywać, każdą ewentualną  usterkę, to będziesz się  bał z garażu wyjechać. Dla pocieszenie napiszę, że ostatnio oglądałem film gdzie robiono przegląd Alf i jak sie okazało, to w temacie awaryjności Włosi zrobili ogromny postęp nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Od kilku dni mam możliwość jeździć Alfa 159, a kilka lat temu jeździłem 156 z 2.0TS i śmiem twierdzić, że wszytko co mówi się o Alfach to stek bzdur. Po pierwsze Alfa to nie jest ikona stylu, samochód jak samochód. Wnętrze 147 mi się podoba a reszta lekką wioską trąci. Po drugie awaryjność Alfy zależy od modelu. Wiadomo, że jak gdzieś nie ma klimatyzacji to się ona nie zepsuje i tak też jest z Alfa. Jeśli porównywać modele to VW ze swoich silników wyciągał max 130KM a Alfa 150 i więcej. Audi jak zaczęło kombinować z zawieszeniem to nagle okazuje się, że  A4 nie jest najbardziej poszukiwanym samochodem na rynku używek. Co auto to opinia. Jeśli chodzi o rozrząd w Alfach to chyba najsłynniejszą wadą jest niedomaganie wariatora a z tym wałkiem to chyba jakaś miejska legenda.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Może samochód jak samochód tylko bardziej awaryjny. Nie jest to wyssane z palca, jak sobie poczytasz fora Alfy, to sie przekonasz, że to dość specyficzny samochód. Oczywiście nie twierdzę, że każda Alfa się sypie ale dużo tak i dlatego ja osobiście nie ryzykowałbym z zakupem tego samochodu, tym bardziej, że jak sam napisałeś nie ma w nim nic specjalnego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

To dla odmiany poczytaj fora VW, Audi czy BMW i uwierz mi na słowo. Ludzie zakładający tam tematy nie tylko chwalą się sowim nowym sprzętem grającym. Wszystkie auta się psują a obiegowe opinie to ja mam w d... . Na temat marki zazwyczaj krzyczą najwięcej ci co akurat mają inny samochód. Ja akurat mam taką możliwość, że średnio co jakiś mam możliwość jeździć innym samochodem.  Jeździłem już BMW które było tak zamulone, że bez problemu można było go objechać Lanosem. Średnio co miesiąc naprawiałem też Toyotę więc...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Uwielbiam takie przechwalanki, kto wie więcej i jakimi to autami nie jeździł. No normalnie lepiej niż sam Jeremy Clarkson. To, że się jeździ, to jeszcze o niczym nie świadczy. Jak ktoś kupi auto po przejściach, albo z wadą ukrytą, to normalne, że będzie bluzgał w kamienie i bulił na naprawy. Takie ogólnikowe odpowiedzi typu - Alfy są awaryjne, BMW jest zamulone, Toyota się psuje są bezsensu. Trzeba by kupić auto z salonu, jeździć, stosować się do zaleceń producenta i po kilku latach wypowiedzieć się jak z tą niezawodnością jest naprawdę. Domyślam się że niewiele tu osób miało okazję tak zrobić?  Mogę się oczywiście mylić, więc proszę mnie poprawić. Prawda jest taka, że 90% ludzi na tym forum kupuje i jeździ używanymi samochodami. Część z nich już w czasie zakupu była w złym stanie, była traktowana jak wół pociągowy, albo miała jakieś wady ukryte. Potem wychodzą kwiatki i się zaczyna wielka dyskusja - jaka to Alfa jest awaryjna, BMW zamulone itp.  Takie dyskusje są bezsensu i tyle.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Kolego Paweł, nie wiem czy nie załapałeś sensu mojej wypowiedzi, nie doczytałeś do końca czy po prostu chciałeś trochę sobie ulżyć. Nie zmienia to jednak faktu, że ja w nieco inny sposób napisałem to co Ty. Chodzi o to, że jeden z drugim naczyta się głupot i potem katuje maszynę. Znam osobiście jednego idiotę, które wyczytał na forum, że Alfa to sportowy samochód. Na zmianę było pałowanie do odciny albo 5 tys i strzał strzał ze sprzęgła. Jak wysypał skrzynię to teraz żali się na cały świat, że Alfy się sypią. Drażnią mnie opinie w stylu: nie mam, nie miałem, mieć nie będę ale wiem, że to gówno.  Kup, zrób, zadbaj a potem wyrażaj opinie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Ja podałem tylko przykłady, które sam napisałeś, żeby lepiej naświetlić problem. Mi nie chodzi o Ciebie jako winowajcę ale nawiązałem do Twojego wpisu żeby pokazać, że są tysiące ludzi którym trafił się zamulony czy wadliwy model i na tej podstawie krytykują wszystko co związane z daną marką. Pozdo i daj na luz

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wycieranie właka rozrządu w silniku 2.0TS

Spoko. Drażni mnie tylko bicie piany na temat Włoskich i Francuskich samochodów. Jak wiedzę gościa wysiadającego z Audi 80, który patrzy na MiTo z grymasem pogardy albo małolatów śliniących się na widok BMW serii 3 to mi się śmiać chce.  Nie wiem czy to przez to, że nie mamy własnej marki samochodów czy przez to, że jako naród jesteśmy niereformowalni ciągle żyjemy w motoryzacyjnym (i nie tylko) zaścianku.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top