You are here:Start>Forum>Forum>SUZUKI>Suzuki Samuraj ??

Forgot password? | Forgot username?

Suzuki Samuraj ??

Suzuki Samuraj ??

Sąsiad sprawił sobie takie auto. Twierdzi, że przejedzie nim przez każde błoto i każdy śnieg. Nie bardzo mi się chce w to wierzyć ale zainteresowałem się tym samochodem bardziej. Pierwsza rzecz na jaką zwróciłem uwagę to cena. Te auta są faktycznie takie dobre, że samochód z '89 roku, bez jakiegokolwiek wyposażenia dodatkowego, kosztuje 7 tys. zł ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki Samuraj ??

To chyba lekka przesada z tą ceną, z tego co patrzyłem to znajdziesz auta duzo młodsze za te cenę. Jesli chodzi o sam samochód to bardzo dobrze wypada jeśli chodzi o bezawaryjność i spalanie, dobrze radzi sobie w umiarkowanym terenie, bo największą wadą jest słabe zawieszenia. W Japonii 60% mieszkańców górskich wsi jeździ Samurajami.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki Samuraj ??

W stanach 60% mieszkańców wsi jeździ pickupem z silnikiem przekraczającym 5l pojemności i o czym to świadczy ? Na dobrego Samuraja trzeba szykować najmniej 8 tysięcy złotych. Rok produkcji czy przebieg w przypadku tych aut nie ma większego znaczenia. Znam Samuraje które nie mając jeszcze 100 tys km są już praktycznie złomem ale zdarzają się auta z przebiegiem przekraczającym 250 tys których stan określiłbym jako bardzo dobry. W tych samochodach kluczowe znacznie ma sposób eksploatacji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki Samuraj ??

Skoro Samuraj sprawdza się w górach, zwłaszcza w zimie  i jest autem popularnym na tyle że kupiło go prawie 60% Japończyków to może o czymś to świadczy? Nie porównywałbym Amerykanów i ich bezsensownej mani wielkości do Japońskiego pragmatyzmu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki Samuraj ??

Auto bardzo wytrzymałe i spokojnie poradzi sobie z błotem i śniegiem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki Samuraj ??

To był chyba jeden z bardziej udanych modeli jakie Suzuki wypuściło na rynek, bardzo dobrze sobie radzi w terenie ale z tego co czytałem największą bolączką jest słabe zawieszenie, tylko tu trzeba by zapytać czy nie dotyczy to czasem aut zarzynanych na każdym możliwym terenie. Co jak co ale to bardziej mały suv niż terenowiec.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki Samuraj ??

Lampard chodziło mi o to, że Japońcy mają zupełnie inne podejście do samochodów, inne oczekiwania i zupełnie inne nawyki eksploatacyjne oraz serwisowe.
Samuraj to naprawdę żelazna maszyna i przy odrobinie pomyślunku tym samochodem można wyjechać z niezłego bagna. W śniegu już tak fajnie nie ma bo bardzo szybko się zawiesza na podwoziu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki Samuraj ??

Bardzo fajny samochód, jak ktos planuje kupić do jazdy po mieście i na weekend do lasu czy na ryby. Do ekstremalnej jazdy to juz trochę gorzej i zawieszenie trzeba by było najpierw wzmocnić. Jak dla mnie to taka bulwarowa zabawka dla singli, ewentualnie bezdzietnych par, bo miejsca tam malusio.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki Samuraj ??

No a jaki problem? Dajesz nowe mosty od UAZa, opony opony MAXXIS 37 cali i jedziesz nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Suzuki Samuraj ??

Samuraj jest zaskakująco sprawny jak na tak małe i niepozorne auto. Spalanie tego samochodu nieco przewyższa to jakie możesz zanotować w osobówkach ale w porównaniu z innymi autami 4x4 jest o niebo mniejsze. Ponadto Samuraj to nie jest plastikowa zabawka jak Duster, Yeti itd.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top