You are here:Start>Forum>Forum>VOLVO>Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Forgot password? | Forgot username?

Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Witam, jestem tu nowy i mam problem ze wskaźnikiem paliwa. Dzisiaj wsiadłem do auta i zauważyłem, że nie działa wskaźnik. Paliwo tankowałem kilka dni temu, a pokazuje pusty bak. W czym tkwi problem?Chodzi o Volvo S80

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Witaj, problemów może być kilka - uszkodzony pływak w zbiorniku, uszkodzony czujnik, bezpiecznik, uszkodzone kable. Z tego co kojarzę, Volvo miało sporo problemów z psującymi się  czujnikami, więc może tu leży pies pogrzebany...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Sam chcesz naprawiać czy pytasz tylko, żeby nie być zaskoczonym przez mechanika ? Najłatwiej wskaźnik sprawdzić demontują pływak. Mając go na wierzchu ruszasz nim i widzisz co się dzieje. Jeśli nie ma rezultatów to łączysz kable, wtedy wskazówka powinna pójść do samej góry. W ten sposób można sprawdzić pływak, przewody oraz sam wskaźnik. Powodzenia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zepsuty wskaźnik paliwa S80

może byż zawieszony pływak, u mnie tak właśnie było, pomogło uderzenie kilka razy od dołu zbiornika.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Dziękuje wszystkim za pomoc, pomogła porada kolegi Boshu, walnąłem w zbiornik kilka razy i wskaźnik pracuje jak wcześniej. nowyt/smile Zastawiam się tylko dlaczego się zaciął, czym to mogło byc spowodowane?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Mało prawdopodobne aby pływak zawiesił się sam z siebie. Zdarza się oczywiście utopienie pływaka ale to zazwyczaj dzieje się przy tankowaniu. Po kilku kilometrach problem ustępuje samoczynnie. Nie chce być złym prorokiem ale z duża dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że czeka Cię demontaż pływaka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Demontaż pływaka w jakim celu? Co jest nie tak, że się zawiesił?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Pływak ma dość duża siłę wyporu więc jego "utopienie" jest praktycznie niemożliwe. Zdarzają się przypadki gdy pływak opada poniżej poziomu paliwa ale jeśli jest on sprawny to natychmiast wraca na powierzchnię. Zakładam, iż masz w swoim samochodzie pływak lity więc jego uszkodzenie w postaci przedziurawienia w grę nie wchodzi. Po kilku latach eksploatacji zdarza się, że tworzywo gdzie osadzony jest drut prowadzący pływak, wyrabia się i całość zaczyna "ukosować" a co za tym idzie zaczyna się podwieszać. Kolejna możliwa usterka to uszkodzenie całego mechanizmu. Zdarza się po prostu, że ścieżki wycierają się i wskaźnik przekłamuje. To tak w wielkim skrócie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zepsuty wskaźnik paliwa S80

Dzięki za odpowiedź, cóż będę musiał obserwować, jak na razie to pływaczek działa bez zarzutów więc jestem spokojny, bo przynajmniej wiem, gdzie leży problem. Dziękuję wszystkim kolegom za pomoc nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Zepsuty wskaźnik paliwa S80

dołączę do tematu ja tez mam podobny problem z pływakiem bo czasem zatrzymuje się w połowie albo na rezerwie i nie drgnie nawet przy ponownym tankowaniu. Słyszałem że jest to często spowodowane zasyfieniem z paliwa i pomaga czyszczenie pływaka, czy ktoś to robił i mu działało?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top