You are here:Start>Forum>Forum>HONDA>Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Forgot password? | Forgot username?

Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Mam dosyć ciekawą historię. Otóż człowiek zakupił sobie komplet opon do swoje Hondy Civic. Jako, że człowiek uważa siebie za najmądrzejszego na świecie, postanowił wbrew zaleceniom producenta, założyć szersze opony niż przewiduje specyfikacja. Po tej modyfikacji auto jeździ jak chce. Gość upiera się, że to wina opon a nie ich rozmiaru. Co o tym myślicie ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Opinie są na ten temat dość podzielone, wiele osób uważa, że opony powinny być dobierane do warunków panujących na drodze, po której najczęściej jeździmy np. oblodzona droga, śliska, ubita śniegiem itd. Oczywiście, że najbezpieczniej jest trzymać się zaleceń producenta, wiadomo, że w razie wypadku nawet nie z naszej winy możemy mieć poważne problemy z powodu niewłaściwego ogumienia. Osobiście uważam, że wybór opon węższych czy szerszych zawsze powinien się odbywać w zakresie rozmiarów wskazanych przez producenta.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Z tego co wiem, to w Polsce dopuszcza się opon o wyższym symbolu prędkości (np. o symbolu T - 190 km/h zamiast S - 180 km/h) i o większym indeksie nośności (np. 82 - 475 kg zamiast 80 - 450 kg), niż to wynika z zaleceń producenta samochodu i na tym koniec. Wszystko inne jest już niezgodne z prawem!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Urbański wrote:


Mam dosyć ciekawą historię. Otóż człowiek zakupił sobie komplet opon do swoje Hondy Civic. Jako, że człowiek uważa siebie za najmądrzejszego na świecie, postanowił wbrew zaleceniom producenta, założyć szersze opony niż przewiduje specyfikacja. Po tej modyfikacji podobno auto jeździ jak chce. Gość upiera się, że to wina opon a nie ich rozmiaru. Co o tym myślicie ?

W mojej wypowiedzi zabrakło słowa "podobno" (miejsce zaznaczone na czerwono). Chodziło mi raczej o opinie na temat zachowania auta. Zalecenia itp znam, bo muszę ale z takim idiotyzmem spotkałem się po raz pierwszy. Osobiście odnoszę wrażenie, że gość strzelił sobie z kolano kupując te opony i teraz tnie głupa, żeby odzyskać kasę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Szersze opony powodują usztywnienie samochodu, co w wielu przypadkach może byc dużym plusem, bo auto zachowuje sie bardziej stabilnie na zakrętach i przy dużej prędkości. Problem polega jednak na tym, że na naszych drogach pełnych dziur i kolein taki efekt rzadko kiedy da się osiągnąć. Największą wadą jest utrata komfortu jazdy, hałas i brak tłumienia. Nacisk takiej opony na jezdnię jest mniejszy przez co auto się gorzej prowadzi, zwłaszcza w deszczu gdzie dochodzi do pojawienia się aquaplaningu.  Szersze opony powodują większe opory toczenia, co powoduje większe spalanie i słabsze osiągi przy słabym silniku. Gra nie warta świeczki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Niskoprofilówki wyglądają super ale poza tym to nic dobrego w nich nie ma, jak masz sportową furę i nie mieszkasz w Polsce to ok, ale u nas to nie ma najmniejszego sensu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Wiecie spotkałem się już z problemem ocierania o nadkola, problemami ze skrętem, wyciem itp. Nie sądzę jednak aby szersze opony miały jakiś bardzo znaczący wpływ na trakcję i prowadzenie. Oczywiście zdarzają się takie sytuacje ale są one wynikiem jakości opony a nie jej rozmiaru. W tym konkretnym przypadku opon są z górnej póły. Ponadto odczuwalna różnica zaczyna się od szerokości 225. Nie sądzę jednak aby przeciętny kierowca był w stanie wyczuć zmianę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Niestety, nie do końca się z Tobą mogę zgodzić. Na gładkiej nawierzchni, której u nas brakuje, szersze opony się sprawdzą, ale u nas to zupełnie inna bajka. Szerokie ogumienie nie lubi kolein, podczas jazdy wyraźnie czuć opór na kierownicy, a auto ma tendencję do szukania własnej drogi. Takie opony nie są na nasze drogi. Sportowe auto z fajną niskoprofilową oponą to super sprawa, ale na gładkich drogach.Nie będę tu nawet wspominał jak takie ogumienie uszkadza zawieszenie i jak łatwo takie opony uszkodzić na dziurawej drodze.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Opinie sa dość podzielone na ten temat, jak dla mnie największe "przeciw" to ryzyko uszkodzenia zawieszenia, jak kupisz sportowe auto z fabrycznymi oponami to co innego, ale jak do zwykłej fury ładujesz takie opony to zawieszenie będzie do remontu po zaliczeniu pierwszej dziury. Jak ktoś chce na tkich oponach jeździć to powinien pomyśleć o zmianie zawieszenia, sportowe amory, sprężyny, grubsze stabilizatory.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic

Marcin wrote:

Re: Problem z trakcją po zamontowaniu opon- Honda Civic
Wczoraj 12:28:21

Niestety, nie do końca się z Tobą mogę zgodzić. Na gładkiej nawierzchni, której u nas brakuje, szersze opony się sprawdzą, ale u nas to zupełnie inna bajka. Szerokie ogumienie nie lubi kolein, podczas jazdy wyraźnie czuć opór na kierownicy, a auto ma tendencję do szukania własnej drogi. Takie opony nie są na nasze drogi. Sportowe auto z fajną niskoprofilową oponą to super sprawa, ale na gładkich drogach.Nie będę tu nawet wspominał jak takie ogumienie uszkadza zawieszenie i jak łatwo takie opony uszkodzić na dziurawej drodze.

Uważasz, że jesteś w stanie wyczuć różnicę miedzy np 205/55R16 a 195/65R15 ? Nie wiem jakim jesteś kierowcą ale idę o zakład, że 90% jeżdżących po naszych drogach nie wiedziała by o zmianie gdyby zrobić to w tajemnicy. Według mnie człowiek, źle dobrał opony i albo mu coś zahacza, ociera albo nie wchodzi dobrze na felgę. Zrobił to na własną odpowiedzialność, więc nie może zgłosić reklamacji odnośnie doboru opon dlatego próbuje wykazać wadliwość samego produktu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top