You are here:Start>Forum>Forum>SKODA>Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Forgot password? | Forgot username?

Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Witam, potrzebuję małej porady odnośnie płynu hamulcowego. Zauważyłem, że w mojej  Fabii ( z 2006 roku 1,4 )ubyło płynu hamulcowego. Przewertowałem książkę serwisowa ale nic nie znalazłem na ten temat, na korku od zbiorniczka też nic nie pisze. Patrzyłem na kolor płynu w zbiorniczku ale jest taki jakiś nijaki, ni to żółty ni to zielony, auto kupiłem kilka tygodni temu więc nie wiem jaki był lany. W związku z tym mam pytanie jaki płyn powinienem zalać? Czy można dolać nowy płyn do starego, czy spuścić stary i zalać tylko nowy? Pozdro

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Według zaleceń producenta powinien być DOT4 i taki bym zalał, jak dopiero co kupiłeś auto  to radziłbym wymienić płyn, bo taki nijaki kolor najczęściej świadczy o starym płynie. Spuść zawartość zbiorniczka i wlej nowy, to będziesz miał pewność, że będzie działa jak należny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Dzieki za pomoc, mam jeszcze pytanie jaka jest właściwie różnica miedzy DOT4 a DOT3? Słyszałem od ludzi że różnicy nie ma , ale jakoś nie chce mi się wierzyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Płyny różnią się parametrami, inna temp wrzenia i inny skład i inaczej mogą reagować z elementami uszczelniającymi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

dot 3 jest raczej stosowany do starszych aut bo nie jest tak inwazyjny a jak u Ciebie auto młode to spokojnie dot4 , jest jeszcze dot5 ale to do aut bardziej wymagających nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Nie pamiętam dokładnie ale chyba każdy korek wlewu (o ile jest oryginalny) ma opis płynu jaki się pod nim znajduje. Najlepiej jednak zmień płyn. To jest zawsze opcja najlepsza choć nie jest najtańsza.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Właśnie o to chodzi że u mnie nie było nic na korku napisane, nie wiem czy korek jest nieoryginalny czy cos innego ale nic nie pisało.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

A na zbiorniczku nie masz naklejki z informacją ? Czasami zamiast naklejki (która może się oderwać) na zbiorniczku jest wytłoczona taka informacja. Jeśli nic nie ma to zrób tak jak radzą koledzy. Wywal ten płyn i zalej nowym. Płyn i tak powinno się wymieniać więc masz bardzo dobrą okazję żeby to zrobić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Chyba była naklejka bo jakiś ślad kleju został ale nic więcej nie pisze, zrobiłem jak radziliście i opróżniłem zbiorniczek, a później zalałem nowy płyn. Mam jeszcze pytanie, czy jak wleję więcej płynu powyżej max to będzie ok? Nie ma to chyba większego znaczenia na funkcjonowanie hamulców? W butelce zostało mi jeszcze trochę płynu, to jak długo mogę go trzymać? Na butelce pisze - ważne do 2018, ale przy zamkniętej butelce.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Fabia - Jaki płyn hamulcowy?

Ja mam zasadę, że płyn raz otwarty ląduje w koszu. Pamiętaj, że płyn dobrze chłonie wilgoć, a to może zmniejszyć efektywność hamowania. Możesz dolać trochę więcej płynu, ponad max a resztę wyrzucić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
17

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top