You are here:Start>Forum>Forum>DACIA>Dacia Sandero - prosze o poradę

Forgot password? | Forgot username?

Dacia Sandero - prosze o poradę

Dacia Sandero - prosze o poradę

Witam, zarejestrowałem sie na forum ponieważ potrzebuję porady odnośnie zakupu pierwszego auta. Chciałbym kupić samochód głównie do jazdy po mieście, do którego wejdą 4 osoby. Chodzi mi o jak najniższe spalanie, małą awaryjność, jak najmłodszy rocznik i najniższą cenę. Przeglądałem wiele ogłoszeń i obecnie najkorzystniej wygląda zakup Daci Sandero oraz Kia Ceed. Bardzie skłaniam się   ku Daci ponieważ za 20tys moge kupić auto z 2010 roku z bardzo małym przebiegiem i dobrym wyposażeniem, Kia jest trochę droższa. Chodzi mi o Sandero z silnikiem 1.1 benzyna 75KM. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia spalania, awaryjności i serwisu, czy nie ma problemu z dostępem do części i jakie są ceny. Proszę o szczere opinie, które pomogą mi podjąć właściwą decyzję. Z góry dziękuję.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dacia Sandero - prosze o poradę

Rumuńskie auta raczej u nas ciężko sie przyjmują, cena faktycznie robi wrażenie ale co za nia dostajesz to inna bajka. Był ostatnio artykuł w Auto świat na temat tych aut i nie wypadły źle, bardzo chwalono mocne zawieszenie, co jest wielkim plusem. Gorzej jest z jakością materiałów wnętrza, ale można z tym żyć. Spalanie nie jest jakoś powalające, niby silnik mały ale średnio wychodzi 6.5l/100km.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dacia Sandero - prosze o poradę

Problemem małych silników jest to, że generują małą moc a więc jeśli chcesz jeździć nieco ostrzej musisz kręcić lub trzymać na obrotach a to pociąga za sobą większe spalanie. Ja jakoś w takie cenowe cuda nie wierzę. 20 tys i sprawne dwu letnie auto jakoś nie idzie mi w parze. Przejrzałem allegro i za te pieniądze albo bity albo kompletny golas z przebiegiem 20 letniej ciężarówki. Pomijam fakty, iż jestem szczerze zawiedziony marką Renault bo od kilku lat nie wypuścili oni samochodu który z czystym sumieniem można by było polecić (no chyba, że teściowej i niech się męczy). Ogólnie znalazłeś sprawną sztukę to bierz i się nie zastanawiaj. Za 20tys zł na prawdę nie ma się czego spodziewać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dacia Sandero - prosze o poradę

Widzę, że jesteście dość sceptycznie nastawieni do tego auta. Manie najbardziej martwi dostępność informacji, ponieważ praktycznie nie ma  rzeczowych danych na temat Daci, opinie użytkowników prawie żadne... Ciężko coś powiedzieć. No nic, chyba będę musiał dalej szukać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dacia Sandero - prosze o poradę

To nie jest sceptyczne nastawienie to jest po prostu opinia. Określenie "nastawienie" sugeruje, że nie mając wiedzy lub też doświadczenia z konkretnym przedmiotem z góry zakładamy, że wiemy o nim wszystko. W moim przypadku chłodne nastawienie do francuzów to wynik kilku motoryzacyjnych porażek jakie zaliczyłem. Odnośnie braku opinii. Jest to auto stosunkowo nowe (produkowane jest od 2008) i raczej mało popularne. Mam znajomego który jest fanem Renówki. Mówił, że jak wchodziła Dacia do polski to rozmawiał ze sprzedawcami. Podobno mówili, że koncern nawet nie myśli o sprzedaży tej marki na zachodzie europy. Oni sami to bardziej jako wypełniacz oferty traktują niż jako pełnoprawny samochód.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dacia Sandero - prosze o poradę

Dacia to taki uboższy brat Renault. Ktoś kogo nie stać na Renault kupi Dacie, ale za to dostanie oczywiście mniej albo wykonanie gorszej jakości. Ja tam nie wyśmiewam się z ludzi że ktoś jeździ tym czy tamtym, niech każdy jeździ czym chce. To twoja decyzja będzie co zakupisz. Najlepiej będzie jak odwiedzisz jakieś komisy i z bliska obejrzysz samochody nad którymi się zastanawiasz.
Co do części i dostępności to nie ma z tym żadnych problemów wiele części od renault pasuje do daci więc problemu nie ma. Jedynie co mnie martwi to te silniki. Czy ty naprawdę myślisz że mały benzynowy jest najlepszą opcją do miasta? Szczególnie że te silniki daci w mieście potrafią i 10-11 litrów na 100km spalić, więc dobrze się zastanów. Kia pod tym względem ma lepsze jednostki benzynowe, pojemność większa spalanie na niższym poziomie bo w praktyce 8-9l/100km i moc większa bo już 104KM. A najważniejsze to to że samochód większy.

Jeśli ja miałbym brać dacię to tylko z silnikiem diesla, jeśli kia to tylko z benzyną. A jesli chciałbym coś 4 osobowego po mieście to fiat panda nowyt/smile.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dacia Sandero - prosze o poradę

Jest duzo racji w tym co piszecie, mi najbardziej chodziło o to, że za niewielką cena otrzymuje praktycznie nowe auto. Patrzyłem za Panda ale cenowo nie ma porównania. Nie będę ukrywał, że kas jest dla mnie bardzo ważna.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dacia Sandero - prosze o poradę

Przecież cenowo Panda wcale nie odbiega od Daci, za 20tyś kupisz auto z 2009 roku i to jeszcze w dieslu czyli duzo lepsza opcja niż 1.1 +benzyna. Panda to bardzo dobre auto spoko całą familię wpakujesz i miejsca w bród, części tanie bez problemu wszedzie znajdziesz. Zastanów się bo rok w tą czy w tamta to nie robi róznicy a auto duzo lepsze od Daci.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dacia Sandero - prosze o poradę

Benzyna jest ok ale tylko z LPG. Diesel w mieście może stwarzać problemy (może nie musi). Panda to dobry samochód ale ma złe opinie. Głównie na temat Pandy wypowiadają się ci którzy nie jeździli tym samochodem ale to już inna kwestia. Panda to dobry samochód ale dwu letniej za 20 zł będzie ciężko.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Dacia Sandero - prosze o poradę

O jakich typu problemach z dieslem w mieście mówisz?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top