You are here:Start>Forum>Forum>VOLVO>V70 i tarcie w prawym kole

Forgot password? | Forgot username?

V70 i tarcie w prawym kole

V70 i tarcie w prawym kole

Witam, jestem tu nowy, w sumie widzę, że to forum dopiero się rozkręca ale może znajdzie się ktoś kto mi pomoże. Mam taki problem w swoim V70 że przy skręcaniu w prawym kole słychać odgłosy tarcia, im większy biorę zakręt tym głośniej trze, tak jakby jakiś metal tarł o metal. Zauważyłem, że najbardziej trze przy skręcie w lewo. Zawieszenie było sprawdzone u dwóch mechaników i nic nie znaleziono. Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją, może ma jakiś pomysł co to może trzeć?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: V70 i tarcie w prawym kole

W aucie masz cos takiego jak ogranicznik skrętu, z biegiem czasu mogą się zużywać i powodować ocieranie koła o nadkole. Trzeba by je sprawdzić. Opony wymieniałeś na letnie?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: V70 i tarcie w prawym kole

Dzięki za odpowiedz, ograniczniki były wymienione, ponieważ mechanik od razu stwierdził, że to one powodują tarcie. Niestety nie pomogło. Opony mam założone letnie z tamtego roku, wyważone, zbieżność zrobiona, ciśnienie prawidłowe.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: V70 i tarcie w prawym kole

a może to od pompy wspomagania takie tarcie? sprawdź sobie jeszcze poziom płynu wspomagania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: V70 i tarcie w prawym kole

W pierwszej kolejności pomyślałem o przegubie bo one potrafią hałasować na 100 różnych sposobów. Jedna po przeanalizowaniu tego co napisałeś nie pozostaje mi nic innego jak radzić Ci trzeciego mechanika lub we własnym zakresie poszukał usterki. Objawy są lekko mówiąc dziwne i najbardziej pasowało by mi uszkodzenie półosi ale rodzaj dźwięku mi nie pasuje.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: V70 i tarcie w prawym kole

Radziłbym jak kolega Muniek napisał sprawdzić pompę bo ja miałem dokładnie to samo, że przy skręcaniu słychac było tarcie, dopiero jak oddałem pompę wspomagania do regeneracji to dźwięk ustał. Wcześniej też sprawdzałem zawieszenie i nic nie znalazłem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top