You are here:Start>Forum>Forum>RENAULT>Pytanie o klimatyzację.

Forgot password? | Forgot username?

Pytanie o klimatyzację.

Pytanie o klimatyzację.

Mam do Was pytanie. Jakie są objawy wycieku czynnika z klimatyzacji ? Po zimie włączyłem klimę i nic więc zastanawiam się czy to zwykła nieszczelność czy coś poważniejszego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pytanie o klimatyzację.

Jak ci wyciekł czynnik to zwyczajnie klima przestanie dmuchać. Kiedy miałeś klimę nabijaną? Możesz mieć nieszczelność, ale sam tego nie sprawdzisz, musisz pojechać do zakładu i tam ci nabiją czynnik ze specjalnym barwnikiem i przy pomocy lampy będzie można zobaczyć czy ucieka. Może też chłodnica kończy swój żywot albo coś na łączach, jest też jakiś procent prawdopodobieństwa że to kompresor, ale ja bym ci radził pojechać do firmy i poprosić o nabicie barwnikiem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pytanie o klimatyzację.

Jak włączysz klimę to słychać dmuchawę? Może być wyciek albo sprężarka, czujnik ciśnienia klimy, jak masz klimatronika, sprawdź czujnik temperatury wewnętrznej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pytanie o klimatyzację.

Sytuacja jest tego typu, po włączeniu klimy słychać szum (prócz tego który tworzy dmuchawa) a z nawiewów leci ciepławe powietrze. Rozmawiałem już z gościem który zajmuje się nabijaniem klimy, który stwierdził, że to na bank brak czynnika (stwierdził to na postawie tego szumu). W Audi tak samo szumiało a klima dawała tak, że można było w środku mięso przewozić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pytanie o klimatyzację.

A klimę kiedy miałeś nabijaną? Skoro to brak czynnika to masz nieszczelność, jedyna nadzieja w nabiciu z barwnikiem bo inaczej nie sprawdzisz, chyba że masz dziurę wielkości palca.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pytanie o klimatyzację.

Samochód mam od jesieni i do tej pory nie było konieczności nabijania klimy. Przez poprzedniego właściciela było ona odgrzybiona (na potwierdzenie otrzymałem stosowny papier). Przed zimą używałem klimy kilka razy i było spoko. Po zimie niestety pojawił się problem. Trzeba przyszykować kasę i zgłosić się do zakładu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Pytanie o klimatyzację.

Nie będzie innego wyjścia, klima nigdy nie przestaje dmuchać, tak z dnia na dzień, jak jest na wykończeniu to daje o sobie znać stopniowym brakiem mocy. U Ciebie to praktycznie przestała działać z dnia na dzień, więc jest duże prawdopodobieństwo, że to nieszczelność. Z tego co wiem, to jeśli tak jak u Ciebie nie ma zupełnie czynnika i klima nie działa, to sprawdzenie wykonuje się azotem, koszt ok 100zł. Naprawa nieszczelności to ok 70zł za godzinę i oczywiście nabijanie czynnikiem ok 100zł. Trochę kasy się nazbiera.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
15

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top