You are here:Start>Forum>Forum>VOLVO>Alkomat w Volvo

Forgot password? | Forgot username?

Alkomat w Volvo

Alkomat w Volvo

Rozmawiałem ostatnio z kolegą na temat alkomatów montowanych w maszynach budowlanych. Kolega rzucił hasło, że Volvo w swoich samochodach też wprowadziło coś podobnego. O ile w maszynach jest to opcja niezależna od kierowcy o tyle w przypadku samochodów ma to tylko zadanie informacyjne. Wiecie coś może o tym patencie ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Alkomat w Volvo

Pierwsze słyszę, nie wiem jaki to ma sens, jak ktos wypije to i tak będzie jechał autem i tak.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Alkomat w Volvo

Ale co w tym dziwnego. W cywilizowanych krajach jest tak, że ludzie chcą wypić lampkę wina do obiadu. Kierowca wsiadając do samochodu ma możliwość sprawdzenia czy może już jechać czy jeszcze chwilę może sobie posiedzieć i pogadać. My patrzymy na to przez pryzmat polski gdzie jeżdżenie na ciężkiej bani jest czymś zupełnie normalnym i nikt nad tym się nie zastanawia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Alkomat w Volvo

W cywilizowanych krajach ludzie nie muszą się testować alkomatem bo wiedzą ile mogą wypić, a u nas to nawet 10 alkomatów w aucie nie pomoże

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Alkomat w Volvo

Ludzie na całym świecie piją i na całym świecie jeżdżą też samochodami. To, że u nas nie ma kultury picia to fakt znany i chyba nikt nie zamierza go podważać. Jak Grek, Portugalczyk czy Francuz wypiją sobie trochę wina to chcą wiedzieć czy już mogą jechać. Polak ma to w dupie, siada i jedzie. Ja uważam, że pomysł jest spoko.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Alkomat w Volvo

Pomysł jak najbardziej spoko, sam wiele razy miałem wątpliwości czy mogę sobie jeszcze jednego browarka strzelić czy już starczy. Jakbym miał taki alkomat to bym wiedział. Były przecież sytuacje że ludzie szli na komisariat prosić o test  bo nie byli pewni czy mogą jechać autem.  Jak dla mnie pomysł bardzo dobry.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Alkomat w Volvo

Ja też uważam, że pomysł jest kozak. Możesz sprawdzić ale masz wybór. Jak jesteś nawalony to nie ma żadnego tłumaczenia. Słyszałem, że w maszynach budowlanych jest to trochę kłopotliwe. Tam alkomat jest niezależny i połączony z zapłonem. Jak wyczuje wódę to bez interwencji serwisu nie da się dziada odpalić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Alkomat w Volvo

spoko, lepiej miec alkomat pod ręką i sprawdzić co i jak niż jechać w ciemno,  ale ilu taki alkomat odwiedzie od jazdy samochodem po kilku głębszych to już inna sprawa.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Alkomat w Volvo

pomysł dobry ale ciekawe ile sobie liczą za ten alkomat, bo pewnie się okaże że za tę kasę to byś pił przez cały rok  nowyt/big-grin

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Alkomat w Volvo

To też jest jakiś pomysł. Wydasz na alkomat to nie będziesz miał na wódę a w konsekwencji nie będziesz jeździł na bani. Moim zdaniem takie urządzenie powinno być w każdym aucie sprzedawanym na wschodzie. Jak patrzę co się teraz wyprawia, to aż się jeździć boję. Policja łupi tylko za prędkość albo przejazd na czerwonym a nikomu nie chce się robić łapanek jak kilka lat temu,

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top