You are here:Start>Forum>Forum>BMW>Głośne dudnienie w BMW serii 1

Forgot password? | Forgot username?

Głośne dudnienie w BMW serii 1

Głośne dudnienie w BMW serii 1

Witam. Jestem posiadaczem BMW 116i z 2005 r. z silnikiem 1.6l 122KM. Problem który się pojawił miesiąc temu spędza mi teraz sen z powiek, bo już 3 mechaników nie może stwierdzić co się dzieje. I przechodząc do sedna sprawy.
Przy wchodzeniu na obroty pomiędzy 3000 a 4000 o/min w pewnym momencie szarpie przy ruszaniu. Dzieje się to tylko przy ruszaniu potem w czasie jazdy już jest wszystko ok. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
Dzięki

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Głośne dudnienie w BMW serii 1

"pomiędzy 3000 a 4000 o/min w pewnym momencie szarpie przy ruszaniu" - jak ruszasz z piskiem opon to nic dziwnego, że szarpie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Głośne dudnienie w BMW serii 1

Szarpać może bo silnik przygasa, szarpie bo ślizga się sprzęgło ? Przedstaw więcej informacji. Jak zachowuje się silnik ? czy słychać jakieś dziwne odgłosy z podwozia ? Ogólnie mało prawdopodobna jest sytuacja aby problem występował wyłącznie przy ruszaniu, no może oprócz sytuacji którą opisał Spec.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Głośne dudnienie w BMW serii 1

Spec wrote:

"pomiędzy 3000 a 4000 o/min w pewnym momencie szarpie przy ruszaniu" - jak ruszasz z piskiem opon to nic dziwnego, że szarpie.

Bez pisków nowyt/smile.
Jeśli ruszam powoli tak aby nie przekroczyć 3000RPM to jest ok, (ale takie ruszanie trwa wieki) i kiedy samochód już się rozbuja to dopiero wtedy mogę docisnąć gaz. Po takim zabiegu nic nie szarpie.
Co do dziwnych odgłosów to słychać jakieś dziwne dudnienie w momencie szarpania, ale nie wiem czy to pochodzi z zawieszenia czy z silnika lub skrzyni biegów.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Głośne dudnienie w BMW serii 1

W tym zakresie obrotów wiele samochodów szarpie. W moim byłym Audi i teraz w Scenicu przy tych obrotach zaczynam słyszeć pracę wydechu. Może to dudnienie, które opisujesz to oznaka końca wydechu. Zastanawia mnie tylko po co dajesz mu 3-4 tys przy ruszaniu. W miarę dynamicznie można ruszyć na "pół sprzęgle" i dopiero po ruszeniu kręcić go maszynę wyżej. 4 tys na sprzęgle to jest jeden ryk na światłach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top