You are here:Start>Forum>Forum>MAZDA>Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Forgot password? | Forgot username?

Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Witam, jestem nowym użytkownikiem i mam takie pytanie odnośnie odszkodowania za uszkodzone koło.Wczoraj wjechałem w  dziurę i uszkodziłem felgę oraz przebiłem oponę. Musiałem też uszkodzić zawieszenie ponieważ teraz podczas jazdy trzęsie mi autem. Zrobiłem już zdjęcia na miejscu zdarzenia i mam zamiar poprosić mechanika o pisemny opis uszkodzeń. Opona była nowa z górnej półki, felga też, nie wspominając o uszkodzonym zawieszeniu za które przyjdzie mi zapłacić. Chcę ubiegać sie o odszkodowanie, mam pytanie czy ktoś to kiedys robił i jaka jest szansa że dostanę zwrot kasy?
Z góry dziękuję.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Jak na miejscu nie było policji, osób postronnych lub wiarygodnych świadków to próżny trud i daremne starania. Pisemne oświadczenia mechanika i jego wyceny można włożyć sobie w buty. Żeby takie kosztorysy miały moc urzędową musi je sporządzić, rzeczoznawca. Wiem, że niektóre ubezpieczalnie proponują opcję ubezpieczenia na wypadek bliskiego kontaktu z dziurą w jezdni ale jeśli nie masz AC to o kasie raczej zapomnij. Nie twierdze, że walczyć na ma sensu ale będzie bardzo bardzo trudno.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Policji nie wyzywałem ale mam dwóch światków, którzy mogą poświadczyć co się stało. Jeden kolega z pracy, który ze mną jechał, a drugi inny kierowca, od którego wziąłem numer telefonu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Teoretycznie masz prawo do odszkodowania od zarządcy dróg za zaniedbanie, czyli pozostawienie dziury na drodze. Żeby zwiększyć swoje szanse powinieneś mieć świadków zdarzenia, im więcej tym lepiej, szkoda, że nie wezwałeś policji, ponieważ sporządzają oni notatkę ze zdarzenia, co jest bardziej wiarygodne. Ważne są zdjęcia auta, ale i samej drogi i okolicy. Najczęściej zarządcy dróg bronią się poprzez argumentację, że kierowca nie dostosował prędkości do ograniczenia jakie obowiązuje na tej drodze, więc sam sobie jest winien. W takich sytuacjach sprawa się bardzo komplikuje i konieczna będzie ocena rzeczoznawcy. W tym momencie większość poszkodowanych rezygnuje z dalszej walki, ponieważ koszty zaczynają przerastać samą szkodę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

jak dla mnie nie masz szans, wiadomo jaki jest stan dróg u nas, więc jakby każdy domagał się rekompensaty to GDDKiA by zbankrutowała po pół roku. Wmówią ci że jechałeś za szybko i tyle, wiadomo zawsze to kierowca winny. Welcome to Poland

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Nie demonizujmy. Takie opowiastki, "...że ktoś Ci coś wmówi...", to tak trochę teoriami spiskowymi mi podjeżdżają. Polska to kraj kombinatorów. Drogowcy i ubezpieczyciele muszą się jakoś bronić przed naciągaczami. Ja jeżdżę od kilkunastu lat najróżniejszym sprzętem i tylko raz udało mi się podgiąć felgę i to na własne życzenie. Drogi u nas najlepsze nie są ale i sposób jazdy naszych kierowców wzorowy nie jest.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Dlaczego nie wezwałeś policji ? Na miejscu miałbyś sporządzony protokół i wstępnie zrobione oględziny. Druga sprawa, jeśli zaprowadzisz samochód do mechanika i on dokona naprawy to praktycznie możesz zapomnieć o odszkodowaniu. Do wizyty kogoś z ubezpieczalni auto musi stać w stanie w jakim zostało odholowane.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Policji nie wezwałam, bo nie wiedziałem, ze należy, zresztą oni wcale nie musieliby przyjąć zgłoszenia i przyjechać, bo to nie był jakis wypadek z ofiarami śmiertelnymi. Inna sprawa, że byłem w nerwach i nie myślałem poprawnie. Auta naprawiać nie chcę, lecz tylko dostać pisemne oświadczenie mechanika.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Jak dla mnie stary to szkoda Twojego czasu na walkę z wiatrakami. Bądźmy szczerzy i spójrzmy prawdzie w oczy, szanse na dostanie kasy masz zerowe, a stracisz tylko nerwy, pieniądze i czas.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzenie koła Mazda 6 i odszkodowanie

Zawsze masz prawo wezwać policję. Jeśli odmówią przyjazdy to przynajmniej masz informację u dyspozytora, że dzwoniłeś. Jeśli faktycznie chcesz walczyć o swoje to zasięgnij opinii radcy prawnego. Takie chaotyczne ruchy po omacku to faktycznie szkoda czasu i pieniędzy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top