You are here:Start>Forum>Forum>TOYOTA>Piszczy koło w Yaris

Forgot password? | Forgot username?

Piszczy koło w Yaris

Piszczy koło w Yaris

Witam wszystkich! Nie wiem co sie stało, ale po dłuższej jeździe piszczy mi kolo przednie od strony kierowcy. Czy dostał sie tam jakiś kamień, że jest taki metaliczny pisk?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Piszczy koło w Yaris

Uszkodzeniu mogło ulec łożysko, tłoczek hamulca może nie odbijać i klocek trze o tarczę. Zanieczyszczenie czymkolwiek jest mało prawdopodobne ale nie można go wykluczyć. Najlepiej pojedź do warsztatu. Jak podniosą samochód bardzo łatwo znajdą piszczenie. Jeśli chcesz postawić diagnozę samodzielnie to jak zacznie piszczeć zatrzymaj się i sprawdź okolice piasty oraz tarcza nie są rozgrzane.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Piszczy koło w Yaris

Ja jak ja będę wiedziała czy są rozgrzane? Mam dotknąć tarcze?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Piszczy koło w Yaris

Po dobrym hamowaniu tarcza rozgrzewa się do czerwoności więc wiesz... A tak poważnie, jeśli nie było ostrego hamowania to tarczę można dotknąć ręką. Jeśli klocki trą to w ekstremalnym przypadku dotknięcie może grozić oparzeniem w twoim przypadku powinny być dość mocno nagrzane. Podobnie rzecz się ma z piastą. Najprościej jednak byłoby podnieść samochód i przekręcić kołem. Z twoich wcześniejszych wpisów wnoszę, że nie bardzo ogarniasz temat (bez urazy oczywiście) więc staram się podpowiedzieć najprostszy sposób.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Piszczy koło w Yaris

Sama raczej niewiele sprawdzisz, więc najlepiej jest podjechać do mechanika. U mnie dla przykładu piszczały ostatnio zaciski, po wymianie problem znikną. Mechanik powinien znaleźć przyczynę bardzo szybko.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Piszczy koło w Yaris

Dokładnie tak ale w miarę możliwości lepiej jest sprawdzić, żeby nie dać się naciągnąć.
Wojtek powiedź mi: jak to piszczał ci zacisk ? i dlaczego trzeba było go wymienić ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Piszczy koło w Yaris

Piszczały bo był zużyty i powodował wyciek płynu hamulcowego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Piszczy koło w Yaris

Nic w tym nadzwyczajnego, tez kiedyś miałem podobną sytuację, pojawiły sie luzy na zacisku, co skutkowało denerwującym piszczeniem, nalezało wymienić jarzmo zacisku z prowadnicami, na których przesuwa się zacisk hamulcowy. Często ludzie wymieniają same klocki ale to pomaga tylko na chwilę i piszczenie wraca.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Piszczy koło w Yaris

Ja zrozumiałem, że piszczenie jest to problem stały a nie chwilowy. Uszkodzony/zużyty zacisk piszczy tylko w momencie pracy a nie cały czas. Nicky doprecyzuj objawy bo zaczyna się chaos.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Piszczy koło w Yaris

Piszczy jak auto się rozgrzeje i nie cały czas ale z przerwami, teraz zauważyłam, że jak skręcam koło w lewo to pisk jest głośniejszy. Jutro pojade do mechanika, bo nie wiem co to, sprawdzałam tarcze i nie sa rozgrzane.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top