You are here:Start>Forum>Forum>CITROEN>Drgania od głosnika w C4

Forgot password? | Forgot username?

Drgania od głosnika w C4

Drgania od głosnika w C4

Witam, panowie mam denerwujący problem z lewym głośnikiem, kiedy słucham głośniej muzyki to pojawiają się drgania lewej strony plastiku i denerwujące huczenie. Nie wiem co sie mogło stać, macie jakieś pomysły?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drgania od głosnika w C4

Takie objawy może dawać odkręcony głośnik. Śruba się luzuje i całość wpada w drgania. Jak nie pomoże przykręcenie to zawsze można podłożyć kawałki gumy. Dawno dawno temu stosowałem podobny patent w Dużym Fiacie. Tam to się sprawdziło wyśmienicie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drgania od głosnika w C4

zgadzam się, miałem te same objawy, cały plastik mi drżał od głosnika a po przykręceniu sruby problem zniknął.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drgania od głosnika w C4

Ja mam to od pewnego czasu w Astrze II. Na razie nie rozkręcałem drzwi, więc pewności nie mam, ale wydaje mi się że to głośnik ze starości już źle działa. No chyba że jestem w błędzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drgania od głosnika w C4

To trzeba by było ustalić czy to faktycznie trzeszczą plastiki czy np. zerwała się membrana w głośniku. Często się zdarza, że uszkodzenia głośnika interpretuje się jako drgania jakiegoś elementu. Trzaski i piski przy głośniejszym graniu nie muszą oznaczać uszkodzenia obudowy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drgania od głosnika w C4

Dobrałem sie do głośnika i przykręciłem mocniej śrubę, w sumie była troszkę poluzowana, ale nie tak jak sie spodziewałem. Huczenie się zmniejszyło ale nadal pojawiają sie drgania plastiku, dochodzę do wniosku, że głośnik jest do wymiany nowyt/sad

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drgania od głosnika w C4

Zawsze możesz wymienić głośniki na lepsze i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.
A tak poważnie to może na skutek drgań uszkodzeniu uległ plastik lub jego mocowanie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drgania od głosnika w C4

Nie zauwazyłem uszkodzeń, chyba nie obejdzie się bez wymiany głośnika, wiecie po ile takie głośniki chodzą?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drgania od głosnika w C4

To zależy o jakie głośniki pytasz. Ostatnio znajomy montował u siebie cały system car-audio u niego jeden głośnik przedni kosztował 380zł. Tył coś ponad 420zł. Całość zamknęła się kwotą 5800zł. Na allegro głośniki możesz kupić za 100zł za komplet na przód. Jak widzisz wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć i jakie głośniki kupić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Drgania od głosnika w C4

Kupowałbym tylko jeden głosnik bo drugi działa dobrze, nie chcę wydawać jakiś wielkich kwot bo nowe car-audio mnie nie interesuje. Głośniki mam firmowe Citroena, chyba nie bedzie problemu z podłączeniem innego?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
18

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top