You are here:Start>Forum>Forum>SUBARU>LEDowe żarówki oświetlenia wewnętrznego.

Forgot password? | Forgot username?

LEDowe żarówki oświetlenia wewnętrznego.

LEDowe żarówki oświetlenia wewnętrznego.

Zastanawiam się nad zamontowanie LEDów wewnątrz samochodu. Mam tylko pytanie do tych którzy stosowali takie żarówki. Normalne LEDy (w latarkach itp) mają taki mulasty kolor. Czy te żarówki też tak mają? Trochę mi na tym zależy bo bardzo często w nocy muszę mieć włączone światło wewnętrzne a przy zwykłych żarówkach razi mnie ono niemiłosiernie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: LEDowe żarówki oświetlenia wewnętrznego.

LEDy dadzą ci zdecydowanie mniej światła niż zwykła żarówka, bo emitują wąskie spektrum światła do tego barwa jest zimna, taka szpitalna. Oczywiście kwestia gustu, co kto lubi ale jak Tobie własnie o takie bledsze światło chodzi to powinieneś być zadowolony.  Generalnie nie stosuje się ledów wewnątrz właśnie ze względu na słabą barwę emitowanego światła.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: LEDowe żarówki oświetlenia wewnętrznego.

W sumie to o taki efekt mi chodziło. LEDy nie powinny mnie razić. Kombinowałem już nawet z klasyczną latarką halogenowa zamontowaną wewnątrz auta ale ona też się nie sprawdziła. Poświata sprawiała, że nic nie widziałem w wstecznym lusterku.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: LEDowe żarówki oświetlenia wewnętrznego.

Ja uważam, że możesz sobie odpuścić zwykłem LEDy bardzo Cię zmęczą a na takie o odpowiedniej barwie światła trzeba wywalić kupę kasy. Problemu oślepiania niestety przeskoczyć się nie da. Sam też z tym walczyłem i poległem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: LEDowe żarówki oświetlenia wewnętrznego.

Dlaczego odpuścić? Barwa światła to kwestia gustu, może sie podobać albo nie ale na pewno będzie będzie słabsza niż żarówka, z drugiej strony jak zdecydujesz sie nie zmieniać na ledy to możesz okleić obudowę plastikową w podbitce ciemniejszą taśmą, albo pomalować sprejem co ograniczy dopływ światła tak ja chcesz.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: LEDowe żarówki oświetlenia wewnętrznego.

Chodzi mi o to, że światło LEDów strasznie męczy. W tym świetle praktycznie nic nie widać i wzrok non stop jest wytężony. Z drugiej strony LEDy są "jasne" (o ile dobrze pamiętam to się nazywa: zimna barwa światła) i to też obciąża wzrok. Gdzieś na allegro widziałem specjalne żarówki. Światło przechodzi przez specjalny filtr w obudowie dzięki czemu zyskuje ciepłą barwę. O ile pamiętam taka żarówka to wydatek 50zł.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
13

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top