You are here:Start>Forum>Forum>SUZUKI>Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Forgot password? | Forgot username?

Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Kolega uszkodził dziś felgę z swojej Vitarze. Byliśmy u trzech wulkanizatorów i każdy z nich mówi, że felg od tych samochodów nie da się naprawić, że jest to jakiś specjalny stop. Felg jest oczywiście oryginalna. Wiecie może coś na ten temat ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Przede wszystkim to co to za uszkodzenie? Nie każde uszkodzenie da sie naprawić, jak jest zagięte obrzeże to bez problemu da się naprawić, jak porządnie przekoszona to niestety do wymiany.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Felga jest lekko zagięta na rancie. Teoretycznie można by to naprawić młotkiem ale panowie wulkanizatorzy twierdzą, że uderzenie spowoduje wykruszenie. Znaleźliśmy firmę, która zajmuje się naprawą takich felg. Jak się coś wykruszy to naspawują i szlifują. Potem jest wyważanie, malowanie i felga jest jak nowa.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Jak lekko zagięta to spokojnie da się naprawić, nie wiem co miałoby się wykruszyć, może jak jest rdza, prawdą jest, że czasem naprawa się zwyczajnie nie opłaca bo przewyższa cenę nowej felgi ale w Twoim przypadku jest raczej odwrotnie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Skoro trzech wulkanizatorów odmówiło naprawy felgi to należałoby się zastanowić dlaczego i czy faktycznie można to naprawić, czy nie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Oficjalnie problem leży w materiale z którego została wykonana felga. Ja jednak sądzę, że to brak kompetencji. Panowie zobaczyli nietypową felgę i się wystrachali. Popytaliśmy znajomych, którzy jeżdżą offroad i praktycznie każdy z nich naprawiał felgi. Wszyscy podkreślali jednak, żeby olać kowali i "panów Zdziśków" co w stodole młotkiem naprawiają. Felgi tego typu są podobno nieco twardsze i ciężej się poddają przez co nie można ich szybko i łatwo naprawić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzona felga Suzuki Vitara

A jaki to materiał? Jakiś kosmiczny? Ile kosztuje taka nowa felga a ile wyniesie naprawa?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Nie wiem co to za materiał bo nie mam dostępu ani laboratorium ani do dokumentów produkcyjnych. Podejrzewam, że jest to jakiś rodzaj stali ale nie mam pojęcia jakiej. Nowa felga w salonie to coś koło tysiąca złotych. Jak dobrze pójdzie to jutro już felga będzie na samochodzie. Kolega znalazł felgę z anglika.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzona felga Suzuki Vitara

bez przesady, nie wierzę w to że felga jest z jakiegoś niezwykłego materiału którego nie da się naprawić. Jeśli już to problem będzie tkwił w wielkości uszkodzenia itp a nie w materiale z którego felga jest zrobiona. Jest masa firm co naprawią felgi więc zamiast jeździć do jakiś wiejskich wulkanizatorów co dupy sobie zawracać nie chcą pojedź do profesjonalisty.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Uszkodzona felga Suzuki Vitara

Tak jak pisałem temat jest już opanowany. Felga nie jest jedna a cztery. W sumie to kolega zapłacił tysiąc złotych za felgi+ opony. Opony są naprawdę w fajnym stanie i nie stare (2009 rok). Felgi są naprawdę w ekstra stanie i w dodatku oryginał. Ja nie wiem czy można nazwać wiejskim wulkanizatorem zakład który jest jednym z pięciu "oddziałów", gdzie praktycznie wszystkie maszyny są nowe a pracownicy nie chodzą w podartych łachać tylko w firmowych kombinezonach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top