You are here:Start>Forum>Forum>TOYOTA>RAV4- 3D czy 5D

Forgot password? | Forgot username?

RAV4- 3D czy 5D

RAV4- 3D czy 5D

Rodzina chce kupić Toyotę RAV4. Ogólnie parcie jest na wersję trzydrzwiową. Docelowo mają tym samochodem jeździć dwie starsze osoby. Żadnych szaleństw czy nawet lekkiego offroadu. Ja wyczytałem w necie, że wersja trzydrzwiowa jest dość nieporęczna. Wsiadanie na tylne fotele to masakra. Może ktoś rozwiać moje wątpliwości ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: RAV4- 3D czy 5D

Jak tym samochodem mają jeździć dwie osoby to jaki problem z wsiadaniem na tylne fotele. No chyba że dziadek będzie prowadził a babkę będzie sadzał z tyłu nowyt/laughing.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: RAV4- 3D czy 5D

może piesek będzie z tyłu jeździł albo o wkładanie zakupów chodzi ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: RAV4- 3D czy 5D

Nie napisałeś o który dokładnie model ci chodzi, ja jeździłem Rav 4 I generacji w wersji 3 drzwiowej i miałem okazję siedzieć z tyłu. Jestem dość wysoki i trochę trudno było mi się zapakowac do środka. Jak już się władowałam to siedziało mi się dość dobrze i miejsca na nogi było w sam raz. Ja nie lubię aut 3 drzwiowych bo generalnie ciężko mi się do nich wsiada i osobiście nie kupowałbym takiej wersji. Jeśli autem będą jeździć głównie tylko 2 osoby to problemu nie będzie, choć wygodniej jest elegancko otworzyć tylne drzwi i włożyć zakupy, psa czy rozłożyć coś na siedzeniu. Dla mnie 5 drzwi to dużo większy komfort, ale to zależny od człowieka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: RAV4- 3D czy 5D

Nie powinno się wchodzić gorzej niż do tradycyjnego auta 3 drzwiowego, RAV4 jest wyższa więc łatwiej się wsiada, bo nie trzeba sią tak bardzo garbić. Z tego co czytałem to miejsca jest dość, a jak u Ciebie w grę wchodzą praktycznie tylko 2 osoby to nie widzę problemu. Zastanawiam się tylko w jakim wieku sa te "starsze osoby" co będą tym autem jeździć, bo RAV4 jest dość wysoka i kroka trzeba sporego dać żeby wejść do środka. Starsze osoby to raczej wolą mieć niskie podwozie, żeby się nie męczyć. Dla młodych to bez różnicy ale starszy człowiek to już nie taki gramotny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: RAV4- 3D czy 5D

Te User997 coś tycenzurataki dowcipny ?!
Wsiadanie do niskiego auta to też problem bo trzeba lekko przykucnąć. Przeważnie będą jeździć dwie osoby ale zdarzają się sytuacje gdzie trzeba zabrać 3,4 albo komplet. Przymierzyliśmy się do jednej i drugiej wersji. Ogólnie 3D mnie lekko przekonało ale i tak twierdze, że ładowanie się na tyło to jakaś masakra.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: RAV4- 3D czy 5D

Jak ktoś całe życie jeździł autem 5 drzwiowym to nigdy nie przyzwyczai się do 3 drzwiowego, dla mnie to też masakra, najgorzej wchodziło mi się do Astry II gdzie oprócz małej ilości miejsca drzwi sa tak cholernie ciężkie że głowa mała. Najlepiej wchodzi się do aut niskopodłogowych i wysokich czyli tzw. aut pudełkowatych.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: RAV4- 3D czy 5D

Ja miałem kiedyś trzydrzwiowego Peugeota 206 to dopiero był koszmar. Na tył najlepiej było wskoczyć bo wsiadanie nie wchodziło w grę. RAV penie takich atrakcji nie zapewni ale warto kupić 5D. Trzydrzwiowe auta to najlepsze fury dla singli.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: RAV4- 3D czy 5D

Żyła wrote:


Te User997 coś tycenzurataki dowcipny ?!
Wsiadanie do niskiego auta to też problem bo trzeba lekko przykucnąć. Przeważnie będą jeździć dwie osoby ale zdarzają się sytuacje gdzie trzeba zabrać 3,4 albo komplet. Przymierzyliśmy się do jednej i drugiej wersji. Ogólnie 3D mnie lekko przekonało ale i tak twierdze, że ładowanie się na tyło to jakaś masakra.

Po prostu śmieszy mnie jak ludzie stwarzają problemy tam gdzie ich nie ma. "Zdarzają się sytuacje" jak się często zdarzają to se kup wersje 5D a jak nie często to co to za problem z 3D. Zawsze wersja 5D będzie bardziej poręczna niż 3D. Chyba że to dalej za skomplikowane?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: RAV4- 3D czy 5D

powiem wam że sam jestem a auto mam 5 drzwiowe i nie wyobrażam sobie zmianę na 3, czasem trzeba kogoś przewieść, albo cos rozłożyć na tylnym siedzeniu więc jest dużo wygodniej, częsty problem w autach 3 drzwiowych to właśnie waga drzwi i ich wielkość, a w 5 problemu nie ma i wszystko mozna jednym palcem zamykać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top